Компютъра ми забива през 10 минути и не ми чете Audio card

Проблеми, съвети, номерца, трикове, настройки и команди за играта.
Потребителски аватар
green
CS Admin, Jr.
Мнения: 536
Регистриран: 19.04.2012, 11:46
Мишка: Prestigio
Ник в CS: son of the devil/XePyBuM
Местоположение: in hell
Контакти:

Компютъра ми забива през 10 минути и не ми чете Audio card

Мнение от green »

Хора имам гаден проблем с компютъра.
Преди да му добавя още 2гб рам, компютъра ми се изключваше сам (или забиваше и когато натиснеш някакво копче се блокират мишката и клавиатурата, или се рестартираше "memori disk" нещо подобно изписваше) Сега пак е така, преинсталирах го, сега освен тези двете и звука ми се губи (не ми чете аудио картата [веднъж я чете друг път ми пише че няма аудио карта, по точно веднъж я чете и след рестарт не след това 2 дена без звук :x])

Ако някой може да ми каже защо е така и как да го оправя, ще съм му благодарен

П.С. един приятел ми каза че може да е от някаква програма която съм инсталирал в последно време, но не се сещам да съм го правил
Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Компютъра ми забива през 10 минути и не ми чете Audio ca

Мнение от fallangel »

Мисля че дъното ти има проблем, но докато не се тества не може да е 100% сиг. Закарай го на Сервиз.

Потребителски аватар
green
CS Admin, Jr.
Мнения: 536
Регистриран: 19.04.2012, 11:46
Мишка: Prestigio
Ник в CS: son of the devil/XePyBuM
Местоположение: in hell
Контакти:

Re: Компютъра ми забива през 10 минути и не ми чете Audio ca

Мнение от green »

В момента чистя лошите сектори, ако това не помогне бягам на сервис, а ако някой пък знае някаква диагностична програма и я сподели с нас ще е добре :)
Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Компютъра ми забива през 10 минути и не ми чете Audio ca

Мнение от fallangel »

green написа:В момента чистя лошите сектори, ако това не помогне бягам на сервис, а ако някой пък знае някаква диагностична програма и я сподели с нас ще е добре :)
Софтуер няма за диагностика, хардуер има, но едва ли разполагаш с такъв.

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Компютъра ми забива през 10 минути и не ми чете Audio ca

Мнение от North »

green написа:Хора имам гаден проблем с компютъра.
Преди да му добавя още 2гб рам, компютъра ми се изключваше сам (или забиваше и когато натиснеш някакво копче се блокират мишката и клавиатурата, или се рестартираше "memori disk" нещо подобно изписваше) Сега пак е така, преинсталирах го, сега освен тези двете и звука ми се губи (не ми чете аудио картата [веднъж я чете друг път ми пише че няма аудио карта, по точно веднъж я чете и след рестарт не след това 2 дена без звук :x])

Ако някой може да ми каже защо е така и как да го оправя, ще съм му благодарен

П.С. един приятел ми каза че може да е от някаква програма която съм инсталирал в последно време, но не се сещам да съм го правил
Дъно. Дори и в сервиза едва ли ще успеят да го спасят, така че ще ти се наложи да си измислиш ново.

Все пак като последен вариант можеш да пробваш да оставиш само една от плочките RAM и да изчистиш CMOS-a (ако не знаеш, гугъл "clear CMOS"), след което сменяш плочката с някоя друга и пак чистиш (може и заради кофти плочка да ги прави тези проблеми, дъната са много капризни към паметта и правят всякакви мизерии когато не се харесат). Ако се оправи - колиш прасе, отваряш бъчва вино и каниш целия екип на веригата. Ако не - сменяш дъно и пак каниш целия екип :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
green
CS Admin, Jr.
Мнения: 536
Регистриран: 19.04.2012, 11:46
Мишка: Prestigio
Ник в CS: son of the devil/XePyBuM
Местоположение: in hell
Контакти:

Re: Компютъра ми забива през 10 минути и не ми чете Audio ca

Мнение от green »

North написа:
green написа:Хора имам гаден проблем с компютъра.
Преди да му добавя още 2гб рам, компютъра ми се изключваше сам (или забиваше и когато натиснеш някакво копче се блокират мишката и клавиатурата, или се рестартираше "memori disk" нещо подобно изписваше) Сега пак е така, преинсталирах го, сега освен тези двете и звука ми се губи (не ми чете аудио картата [веднъж я чете друг път ми пише че няма аудио карта, по точно веднъж я чете и след рестарт не след това 2 дена без звук :x])

Ако някой може да ми каже защо е така и как да го оправя, ще съм му благодарен

П.С. един приятел ми каза че може да е от някаква програма която съм инсталирал в последно време, но не се сещам да съм го правил
Дъно. Дори и в сервиза едва ли ще успеят да го спасят, така че ще ти се наложи да си измислиш ново.

Все пак като последен вариант можеш да пробваш да оставиш само една от плочките RAM и да изчистиш CMOS-a (ако не знаеш, гугъл "clear CMOS"), след което сменяш плочката с някоя друга и пак чистиш (може и заради кофти плочка да ги прави тези проблеми, дъната са много капризни към паметта и правят всякакви мизерии когато не се харесат). Ако се оправи - колиш прасе, отваряш бъчва вино и каниш целия екип на веригата. Ако не - сменяш дъно и пак каниш целия екип :mrgreen:
Речено сторено xD
Изображение

Отговори