Кодекс на добрия играч

Уроци свързани с Counter Strike или други игри и програми.
Потребителски аватар
SuperB
Редовен
Мнения: 53
Регистриран: 28.04.2012, 08:44
Мишка: A4Tech

Кодекс на добрия играч

Мнение от SuperB »

За всички начинаещи и не толкова начинаещи играчи е добре да знаят това

1. Винаги се запасявай с достатъчно нерви преди да седнеш да играеш.

2. Ако не можеш да използваш дадено оръжие или граната - недей! Ще навредиш повече. Използвай най-вече оръжията, с които играеш най-добре, няма смисъл да експериментираш - не само, че ще умреш по-бързо, но и хората, чийто гръб евентуално пазиш, също ще го отнесат.

3. Определи бутона Q за пистолета си, така, когато се наложи да презареждаш, можеш бързо да превключиш на пистолет и да продължиш битката.

4. Използването на снайпер не е каширане. Каширането е, когато играч се крие в усамотени места без оптично оръжие. Снайперирането е добър начин да пазиш зоната си!

5. Използвайте „отборен огън”! Вземете един играч с оръжие с голям обхват на стрелба (примерно AWP) и вървете с някой, който е с добро малкообхватно оръжие (примерно banelli Super 90), и така вие можете да се покривате взаимно.

6. ВЪРВЕТЕ! Тишината и скоростта са ключът към добрата игра в CS! Ако някой враг е наблизо до теб и ти го чуваш, а той теб - не, имаш много по-голям шанс да му „сриташ задника”. Използвай всяко прикритие и пази тишина, това може да се окаже решаващо след първоначалната касапница.

7. Използвай бойни гранати и шокови гранати (Flashbang). Шоковите гранати могат да заслепят противниковите играчи, докато твоите съотборници нахлуват в базата им!

8. Използвайте лъжлив огън. Един или двама играчи започват да хвърлят димки, шокови и бойни гранати на едно място, за да привлекат вниманието на враговете, така те ще станат лесни жертви на минаващите им в гръб ваши съотборници.

9. За да убиеш кашето, ти трябва да мислиш като него! Научи картата и всички кашета, така ти никога няма да бъдеш изненадан! Ако има играч, който всяка игра стои на едно и също място, го изненадай с димка и шокова граната.

10. Стреляй в гърдите и във врата, за да удариш HeadShot. Със снайпер това става, като уцелиш врата или дори малко по-отдолу. Стреляй във врата, ако си с пистолет или близкообхватно оръжие. Използвай накъсан огън с оръжия като AK-47, изстрелвай по 3-4 патрона.

11. Ти трябва да си бърз, експедитивен, тих и успешно да можеш да запазиш концетрация, за да може да убиеш противника си. Отваряй си очите на 4 и бъди сигурен, че няма да се забъркаш в каша, бъди сигуре,н че с твоите действия не вредиш на съотборниците си.

12. Дуварете! Това, че убиеш някой през стената, не значи че си с хак! Ако чуеш противника си да тича от другата страна на стената, стреляй през нея, но си пази патроните. В този случай перфектно се вписва командата /me от сървъра!

13. Използвай рел! Какво е ре ? - Това е моментен изстрел, сякаш стреляш без мерник, но всъщност той се активира за стотни от секундата и придава точност. При релването почти едновременно натискаш първото и второто копче на мишката (ще се усетиш кое първо)

14. Използвай радара! Той не е сложен за красота, повярвай ми! Като видиш на радара, че пред теб има твой съотборник, не хвърляй шокови гранати или димки. При чуване на стъпки, радарът може да ти помогне да разбереш дали стъпките са от съотборник или противник. На радара може да видиш къде е всеки твой съотборник, ако си терорист, може да видиш къде е бомбата.

15. Следи мунициите си, глупаво е да умреш, защото си забравил да презаредиш. Не "дърви" туй, що не може да се "дърви". Рамбо има пълнители по 500 патрона, които изпразва на един дъх, но той е железен, а ти не си. Стреляй на кратки откоси (с оръжия като АК и М4), цели се винаги в горната част на трупа, шансът за "глава" е по-голям.

16. Следи внимателно командите на по-добрите от теб в началото на рунда. Виж какво са решили да правят и прецени къде ще си полезен ти.

17. Не коли админ, не се приема много добре... (не е шега)

! БЪДИ БЪРЗ И ТИХ !
! успех !
Взето от cs-bg.info

Потребителски аватар
green
CS Admin, Jr.
Мнения: 536
Регистриран: 19.04.2012, 11:46
Мишка: Prestigio
Ник в CS: son of the devil/XePyBuM
Местоположение: in hell
Контакти:

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от green »

:naughty: Тук не съм съгласен с теб всеки си има
собствен cfg по който е свикнал и му е по удобно :D .
Моят cfg е такъв (Q-ластвам, E-хвърлям, R-следващо оръжие или нещо подобно нз от отдавна не съм цъкал и забравих вече :D ).
Последна промяна от green на 06.11.2013, 10:12, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от fallangel »

Единствено не съм съгласен с точки 2 и 4, пояснявам.
2. Ако не можеш да използваш дадено оръжие или граната - недей! Ще навредиш повече. Използвай най-вече оръжията, с които играеш най-добре, няма смисал да експериментираш - не само, че ще умреш по-бързо, но и хората, чийто гръб евентуално пазиш също ще го отнесат.
Ами да ама не. Нали все някога трябва да се научиш да стреляш/ползваш повечето оръжия. Не може да се научиш с едно оръжие и сам с него да пуцаш, някои път не става, нямаш пари за него трябва да си вземеш по евтино, като не можеш да играеш с него губиш рунд.
4. Използването на снайпер не е каширане. Каширането е когато играч се крие в усамотени места без оптично оръжие. Снайперирането е добър начин да пазиш зоната си !
А какво е когато терористите седят на Д2 в тяхната база, клекнали с awp и чакат контрите да изскочат от тунела. Или пак сеят в тяхната база с awp и чакат през център някой да мине зад вратата. Има и други ситуации няма да ги посочвам, но всички са свързани с стоене в базата и чакане. Това за мен си е чисто чакълене(и много се дразня от това дори когато прекали някои го отнася).

Това са забележките ми, като цяло темата е доба и поучителна :clap:

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от North »

За cfg-то е въпрос на предпочитания, но обикновено е добре да ползвате defaults и оттам да променяте колкото се може по-малко клавишчета, така като седнете някъде в зала примерно няма да хабите 100 часа само за оправяне на контролите :)

А и още нещо - понеже в сървърите Freeze time (времето през което стоите на едно място като почне рунда) е 0, хубаво е да си направите колекция бутончета (така наречените binds), с които да си взимате оръжие, гранати, кит и компания, без да свирите по клавиатурата B-4-3, B-8-2, B-4-2, B-1-4 и т.н. Ето тези които ползвам аз, чувствайте се свободни да ги ползвате и вие 8) Слагат се в папка cstrike/userconfig.cfg (обикновено)

bind "KP_HOME" "flash"
bind "KP_UPARROW" "hegren"
bind "KP_PGUP" "smoke"
bind "KP_LEFTARROW" "m4a1; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_5" "ak47; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_RIGHTARROW" "awp; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_END" "deagle; buyammo2; buyammo2; buyammo2"
bind "KP_DOWNARROW" "mp5navy; buyammo1; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_PGDN" "famas; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_INS" "vesthelm"
bind "KP_DEL" "vest"
bind "KP_PLUS" "defuser"

Така като почне рунда натискате W, обръщате се с мишката в някоя посока и докато вървите с дясната ръка примерно натискате Num 4, Num 0, Num 8 и Num +, и вече сте екипирани с M4, броня, пистолет и кит - става за по-малко от секунда ако имате бързи пръсти. Съответно ще пристигнете доста по-бързо на "спорните точки" и можете да спретнете доста хубави ръшове на противника :whistle:
Изображение

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от aXNJI »

:doh:
North написа: bind "KP_HOME" "flash"
bind "KP_UPARROW" "hegren"
bind "KP_PGUP" "smoke"
bind "KP_LEFTARROW" "m4a1; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_5" "ak47; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_RIGHTARROW" "awp; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_END" "deagle; buyammo2; buyammo2; buyammo2"
bind "KP_DOWNARROW" "mp5navy; buyammo1; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_PGDN" "famas; buyammo1; buyammo1"
bind "KP_INS" "vesthelm"
bind "KP_DEL" "vest"
bind "KP_PLUS" "defuser"

Така като почне рунда натискате W, обръщате се с мишката в някоя посока и докато вървите...
Ще си позволя да завърша изречението ти по по-подобаващ начин, а именно:
сте слейнат, след това кикнат, а повторно купуване с точно тези копчета сте и баннат.

Честито на печелившите :clap: :dance:
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Потребителски аватар
green
CS Admin, Jr.
Мнения: 536
Регистриран: 19.04.2012, 11:46
Мишка: Prestigio
Ник в CS: son of the devil/XePyBuM
Местоположение: in hell
Контакти:

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от green »

Направо от контрола на цс-а има опция да се копува всичко автоматично броня-мроня и така нататък например в моя цс аз си ги прая от 5-6 а в психо цс-а e F1,F2 първоначалния cfg на всички цс-и по принцип е така :D :D
И наистина за да се научиш да играеш с каквото и да е оръжие трябва да се играе се експериментира . :wink:
Изображение

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от North »

aXNJI написа::doh:
Ще си позволя да завърша изречението ти по по-подобаващ начин, а именно:
сте слейнат, след това кикнат, а повторно купуване с точно тези копчета сте и баннат.

Честито на печелившите :clap: :dance:
Ахиле, ти имаш ли идея изобщо кои са тези копчета :roll: Това не са класическите Home, Insert, Del и компания, които те слейват и кикват от сървъра, а малката клавиатурка с цифри вдясно от тях. Много ми е интересно как играта ще ме кикне като ги използвам :roll:
Изображение

Потребителски аватар
green
CS Admin, Jr.
Мнения: 536
Регистриран: 19.04.2012, 11:46
Мишка: Prestigio
Ник в CS: son of the devil/XePyBuM
Местоположение: in hell
Контакти:

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от green »

Норт е прав аз си копувам оръжия от там (5-6) :D
Изображение

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от aXNJI »

ааа ти говориш за изключения numLock, моя грешка извинявай :)
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Потребителски аватар
de_vlak
Ex-CS Admin
Мнения: 117
Регистриран: 20.05.2012, 20:58
Мишка: x750bf
Ник в CS: de_vl@k

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от de_vlak »

не съм съгласен със нищо

Потребителски аватар
gArNe7
Редовен
Мнения: 70
Регистриран: 16.02.2012, 11:31
Мишка: 2
Ник в CS: gArNe7

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от gArNe7 »

Хубава тема.
Но ламер или про*....,Някой път се налага да земеш просто оръжие като "mp5 navi" (3-2).
За мене е хубово оръжие ,нищо че е слабо но зависи как играеш със него.
Сега ламерите играят със най елементарните оражие и убива добрия играч.
на мене ми се случва такава история :lol:
Но каквото и оражие да е не е проглем за мене :whistle:
Играя то две места от цифрите и от буквите :D
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Fair Play
CS Admin
Мнения: 497
Регистриран: 20.01.2010, 02:15
Мишка: A4TECH X-766FS
Ник в CS: Fair Play
Местоположение: Някъде до морето :)

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от Fair Play »

Аз лично съм избрал да си копувам всичко от менюто...
Само гранатите и кит си копувам с Num7-8-9-5.
За мен така е много по-удобно, защото мога да си копувам три неща едновременно.
Това ми служи доста добре след 12 секундния freezetime в 5ците.. Уточняваме какво ще се копува и позиции (тактика).. Време не остава за копуване на оръжия и всичко става в движение :)
He is Machine! He is Legend! He is Fair Play!

Потребителски аватар
gArNe7
Редовен
Мнения: 70
Регистриран: 16.02.2012, 11:31
Мишка: 2
Ник в CS: gArNe7

Re: Кодекс на добрия играч

Мнение от gArNe7 »

И аз така правя от две места играя :D :mrgreen:
Изображение
Изображение

Отговори