CFG-помощно средство за подобряване на играта

Уроци свързани с Counter Strike или други игри и програми.
Потребителски аватар
shakeitt
Ex-CS Admin
Мнения: 57
Регистриран: 08.09.2011, 18:38
Мишка: genius
Ник в CS: shakeitt
Местоположение: Благоевград

CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от shakeitt »

Темата е създадена с помощна цел, а не да се изтъква кой от какво разбира, колко знаел, какво знаел и какво бил чул. Ще помоля участниците да споделят знания относно темата, за да може да се сформира като една. Всички мнения ще бъдат събрани на едно място, ще бъдат подредени, за да бъде всичко разбираемо.

Така наречени конфигурации .cfg (конфигуриращ файл) могат да подобрят играта на хората, малко или много разликата се усеща. Подобрява стрелбата на играчите, намалява отката, което може много да улесни начина ви на игра. Някой от cfg-тата са настроени да не стрелят постоянно, за да се научите да стреляте точно и правилно, други пък стрелят точно хем докато стреляте постоянно, хем отдалеч. След като ги кача, ще си кажа мненията за някое от тях, което съм пробвал, за да си прецените сами. Друго важно нещо за тях, което трябва да знаете, че всички конфигурации - cfg са по различен начин настроени, тоест някои от тях имат биндове, при други пък някои от вашите копчета по клавиатурата са сменени с опции от CS-а като за timeleft има определено копче, за nextmap има също, това всичко можете да проверите, след като сложите cfg-то си и след това отидете в options/keyboard. Друго нещо - като сложите cfg-то си, трябва да оправите бързината на мишката, името, печата, мерника, звука по ваш вкус и някои от копчетата, ако сте свикнали с тях да си ги промените, това няма значение, затова можете да си правите каквото поискате с настройките, няма да промените начина на стрелба, отката или каквото и да е било друго.
След като кача файловете, така наречени cfg-та, сваляте ги където поискате, след това ги поставяте в папката "CS/cstrike". Следващата стъпка, след като сте сложили cfg-то, влизате в CS-а, отваряте конзолата и пишете exec, после името на cfg-то и накрая завършвате с .cfg, примерно exec pro.cfg, и натискате ентер, после си оправяте гореописаните команди по ваш вкус и влизате да пробвате избраното от вас cfg.
cfg-ta.rar
Това са едни от най-добрите cfg-та подбрани от мен лично за вас, пробвайте и сами ще разберете, дано съм помогнал с нещо за сайта и за хората, които предстои да видят тази тема, очаквам вашето мнение!

Темата ще претърпява постоянни промени до нейното завършване.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Never Back Down!

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от fallangel »

Защо да са забранени :!: :!: :!: Не виждам логика. Този файл си е част от играта, не е добавян допълнително просто се извършва различна настройка от тази която е по подразбиране. Дори на турнирите се правят допълнително такива файлове за сървъра, да не говорим че се ползват масово от разни професионалисти.

Потребителски аватар
AnHiMiLaToR
Kinda Boss
Мнения: 447
Регистриран: 05.06.2008, 21:43
Мишка: Logitech G1
Аватарът на The Prodigy
Зареждане…

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от AnHiMiLaToR »

Не искам да ви обидя, но ако не се бъркам, май грешите. В моята представа има 2 вида начини за намаляване на отката: първия е настройки с команда (които са възможни точно от тези CFG-та) и нечестен начин (NoRecoil). Пробвал съм различни конфигурации от играчи и наистина някои се държат различно в играта при стрелба. Има няколко команди, от които зависи това, доколкото знам: основно ex_interp и още някакви, настройките на rates също. Поправете ме ако греша, все пак искам да науча как стоят нещата.

Колкото до темата, без желание да обиждам автора, но трябва да се подобри като оформление. ;) Цък. Ама си го сложил и в червено :D

Потребителски аватар
shakeitt
Ex-CS Admin
Мнения: 57
Регистриран: 08.09.2011, 18:38
Мишка: genius
Ник в CS: shakeitt
Местоположение: Благоевград

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от shakeitt »

Анхималатор прав си за това съм го написал в червено, нормално е да имам правописни грешки писах го късно, а и друго важно нещо за да напиша това нещо съм се допитал до човек който му е ясно всичко и той също ми е дал разрешението си така, че ако имате предложения относно някакви поправки и още нужни съвети по цфг-тата моля да ги напишете а не да ми спорите че цфг-то нее било позволено и пак казвам за да го кача съм се допитал до нужния човек! Относно друго съм се направил труда цяла вечер не за да ме упреквате а да подобря играта на хората които още не са стигнали до тук тоест за да го напиша имате нужда от това по на кракто искам да улесня играта ви! :oops:
Never Back Down!

Потребителски аватар
Fair Play
CS Admin
Мнения: 497
Регистриран: 20.01.2010, 02:15
Мишка: A4TECH X-766FS
Ник в CS: Fair Play
Местоположение: Някъде до морето :)

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от Fair Play »

ЦФГ-то е конфигурацията на геймплеи-я ви (настройките ви :) ) естествено играта е стара и хакерите са измислили скриптове и хакове за нея :)Та скриптовете се слагат точно под всички написани команди в този цфг файл-а, но те са забранени и водят до бан. Има различни видове скриптове за бъни-хоп, дълъг скок, откат и т.н. повтарям тези скриптове водят до бан :) ЦФГ-тата имат и добра страна в зависимост от настройките на сървъра и качеството му можете да си ги настройте така че да работят много по-добре от преди :) За да го направите това трябва да знаете коя команда на каква графика с какви команди се сработва най-добре (пример: графика 640/480 с лардж мерник без динамичен мерник и високи рейтове) това е добра комбинация но има и доста други стига да ви се занимава и ще успеете да намерите вашата най-добра комбинация за геймплеи :wink:
П.С. Ако бъркам някъде или имате нещо да добавите пишете :)
He is Machine! He is Legend! He is Fair Play!

Потребителски аватар
shakeitt
Ex-CS Admin
Мнения: 57
Регистриран: 08.09.2011, 18:38
Мишка: genius
Ник в CS: shakeitt
Местоположение: Благоевград

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от shakeitt »

Fair Play написа:ЦФГ-то е конфигурацията на геймплеи-я ви (настройките ви :) ) естествено играта е стара и хакерите са измислили скриптове и хакове за нея :)Та скриптовете се слагат точно под всички написани команди в този цфг файл-а, но те са забранени и водят до бан. Има различни видове скриптове за бъни-хоп, дълъг скок, откат и т.н. повтарям тези скриптове водят до бан :) ЦФГ-тата имат и добра страна в зависимост от настройките на сървъра и качеството му можете да си ги настройте така че да работят много по-добре от преди :) За да го направите това трябва да знаете коя команда на каква графика с какви команди се сработва най-добре (пример: графика 640/480 с лардж мерник без динамичен мерник и високи рейтове) това е добра комбинация но има и доста други стига да ви се занимава и ще успеете да намерите вашата най-добра комбинация за геймплеи :wink:
П.С. Ако бъркам някъде или имате нещо да добавите пишете :)
Всички биндове и скриптове които са в тези цфг-та са позволени и нямат скриптове за бъни-хоп, дълъг скок и всякакви други, а отката е подобрен не, че няма.
Never Back Down!

Потребителски аватар
Fair Play
CS Admin
Мнения: 497
Регистриран: 20.01.2010, 02:15
Мишка: A4TECH X-766FS
Ник в CS: Fair Play
Местоположение: Някъде до морето :)

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от Fair Play »

В цфг-тата няма скриптове освен ти ако не си ги сложиш ;) а използването им в сървъри и на турнири е строго забранено и явно не си запознат със скриптовете, за да твърдиш че няма бъни-хоп, лонг джъмп и други :) Преди време 1 от админите ползваше бъни-хоп скрипт но след като се информира че е забранен го махна но да не влизаме в подробности :)
He is Machine! He is Legend! He is Fair Play!

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от minute »

Абе аз ли не си виждам първото мнение по темата или някой го изтри !!! Както и да е, та по темата:
Fair Play написа:В цфг-тата няма скриптове освен ти ако не си ги сложиш ;) а използването им в сървъри и на турнири е строго забранено и явно не си запознат със скриптовете, за да твърдиш че няма бъни-хоп, лонг джъмп и други :) Преди време 1 от админите ползваше бъни-хоп скрипт но след като се информира че е забранен го махна но да не влизаме в подробности :)
Точно това имам в предвид, преди всеки "сериозен" турнир цфг-тата на играчите се предават за проверка точно за такива добавени скриптове и команди. Не всичко което е вътре е разрешено. Анти - хак системата ни също според мен, може да засича подобни скриптове, и затова в една от последните теми за несправедливи банове ( не помня коя точно) бях питал дали играча не си е сменял скоро цфг-то, защото това би било причина да отнесе бана. Ще изяде Банана и аз ако го пипна със скрипт дето прави 10 - 20 изстрела с калашника на автоматична в една точка без да мръдне :-).
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от fallangel »

Точно това е ключовия момент че гуарда може да банва играчите ползващи подобни скриптове. Относно турнирите, нормално е да се изискват тези файлове за проверка,защото на сървъра направен за турнир не се слагат никакви защити, amx_mod и тем подобни присъстващи в нормалните сървъри с цел да се намали лага в сървъра, защото всички тези неща товарят сървърите, колкото повече плигини се слагат толкова повече се дига лага, да не говорим че накой не работят както трябва и прецакват всичко. И да minute изтрих ти поста както и всички излишни постове. И ще го правя постоянно докато не се сформира една хубава тема по този въпрос.

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от minute »

Не виждам как поста ми е бил излишен след като е точно по темата казвайки, че ЦФГ-то по описания начин не е помощно средство и може да доведе до бан и след коментарите всъщност се разбра, че не трябва да се разчита на всяко ЦФГ - свалено от нета, колкото и да подобрява играта, но както и да е.
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от fallangel »

minute написа:Не виждам как поста ми е бил излишен след като е точно по темата казвайки, че ЦФГ-то по описания начин не е помощно средство и може да доведе до бан и след коментарите всъщност се разбра, че не трябва да се разчита на всяко ЦФГ - свалено от нета, колкото и да подобрява играта, но както и да е.
Официално ти се извинявам пред всички.

Признавам си не съм много запознат по темата, от скоро се информирам от нета.

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от minute »

Няма нужда, все пак за това са форумите за да научим по - нещо ново :-), и от време на времеда си чешим езиците :-). :handgestures-thumbupleft:

Преди време имах сайта за проверка на цфг-тат, проверяваше ги онлайн дали всичко в тях е ОК и дали отговарят на изискванията на ESL, също така можеше и да си генерираш ЦФГ с някой основни настройки който си ги избираше от разни менюта. Лошото е, че този сайт вече не е активен, но ако някой е срещал скоро подобно нещо би било доста полезно, не само за направата на конфиг файлче но и за проверка на вече направено (или намерено от нета), за да няма изненади :-).
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
shakeitt
Ex-CS Admin
Мнения: 57
Регистриран: 08.09.2011, 18:38
Мишка: genius
Ник в CS: shakeitt
Местоположение: Благоевград

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от shakeitt »

Минуте относно това което го казваш ти, че има забранени работи аз го разбирам много добре и ми е ясно, обаче преди да кача тези цфг-та аз казах много ясно, че съм проверил всяко едно и няма нищо което да затраши хората да си свалят и да играят с тях. Така, че тази тема отпада за скриптове и разни глупости. Пак казвам всичко което аз лично съм качил няма забранени измишлотини!
Never Back Down!

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от fallangel »

Сега да изясним малко нещата от събраната информация до тук. Става ясно че самия файл си е напълно легален и не е забранен да се ползва такъв променен стига да няма сложени скриптове в него които са забранени. Също е ясно че гуарда може да засича тези забранени скриптове и да ги банва. Което е добре за нашия сървър и всеки баннат по тази причина ще си носи последствията, независимо дали знае че неговия CS е преработен по този начин или не. Тъй като няма как да се докаже дали дадения играч знае за скрипта или не знае. В тази тема ще се слагат такива файлове който ще бъдат преглеждани предварително, за да няма "Ама защо ме банаха, аз файла съм го свалил от вашия сайт"

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: CFG-помощно средство за подобряване на играта

Мнение от r3l4x4 »

FallAngel написа:Сега да изясним малко нещата от събраната информация до тук. Става ясно че самия файл си е напълно легален и не е забранен да се ползва такъв променен стига да няма сложени скриптове в него които са забранени. Също е ясно че гуарда може да засича тези забранени скриптове и да ги банва. Което е добре за нашия сървър и всеки баннат по тази причина ще си носи последствията, независимо дали знае че неговия CS е преработен по този начин или не. Тъй като няма как да се докаже дали дадения играч знае за скрипта или не знае. В тази тема ще се слагат такива файлове който ще бъдат преглеждани предварително, за да няма "Ама защо ме банаха, аз файла съм го свалил от вашия сайт"
Гуарда не ги банва :wink: просто не им дава да ползват функцията :lol: Примерно ако някой има bh script или dd script... не му работи :mrgreen:.А за CFG-то... настройките зависят дори от това с какъв лаг се играе 8)
I'll **** you till you love me

Отговори