Относно слотовете и картите в сървъра

Изображение
connect awp.psycho-cs.com:27018
Потребителски аватар
Sp0oF
Напредващ
Мнения: 45
Регистриран: 16.06.2012, 11:15

Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от Sp0oF »

Здравейте.
Приемете 1 съвет от мен като човек който доста време се е занимавал със сървъри:
- При 20 слота на малка карта като - awp_india или по-точно..всички AWP_ Карти..,пада FPS, Инъче казано - Кадрите в секунда и става какафония..,вдига се латентността и сървъра трудно обработва заявките (а и не се получава добра игра). Искам да ви посъветам просто да намалите слотовете ако искате да се играе на awp_ карти поне до 10 слота, но ако държите да сте с 20 слота.., направете да се играе само на de_ карти с respawn плъгин, deatmatch.
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от aXNJI »

fps не пада от брой слотове, а от играчите запълващи тоя брой слотове.
Като се намалят броя слотове на 10, колкото и рядко да се пълни с над 10 човека, ще започнат да ревът че не могат да влизат щото е пълен и няма слотове.

+ това съм бил с 15-16 човека вътре и не съм усетил лаг, fps ми стой 60, така че е възможно проблема да е във вашия телевизор.


П.П. Всъщност ако трябва да съм честен на awp_india найстина става какафония като са много хора, но не защото лаги много, а защото често спаунва на открито и като стоят 6 човека пред теб и е в стил най-бързия печели, убият те 3 пъти докато не те пусне някъде зад кашон.
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Потребителски аватар
Sp0oF
Напредващ
Мнения: 45
Регистриран: 16.06.2012, 11:15

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от Sp0oF »

aXNJI написа:fps не пада от брой слотове, а от играчите запълващи тоя брой слотове
То е близо до акъла, че колкото повече хора в сървъра - толкова повече се вдига латентността . Нали като има 16 слота ще се напълнят? нямаше нужда да го казваш - беше излишно. Аз също това казах - макар, че не навлязах в подробности. Ще го напиша така: Малките карти са направени за по-малко хора, когато тази карта " малката" се напълни с мнохо хора пада FPS едно от картата др. от хората които изпращат повече заявки към сървъра! за това има малки и големи карти. Неможе 20 човека да се блъскат в малка карта, като по-принцип 20 човека играят в de_карти като de_dust2 , de_nuke, de_inferno и т.н.
aXNJI написа:+ това съм бил с 15-16 човека вътре и не съм усетил лаг, fps ми стой 60, така че е възможно проблема да е във вашия телевизор.
Мислиш си, че 60 FPS е нормално ? защо говориш без да знаеш? нормално е да играеш с 99-100 fps, по-скоро бих казал, че ти имаш проблем с "телевизора" или сам си направи приценка.
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от 2GOOD »

Абсолютно съм съгласен с предложението... 60фпс е крайно недостатъчно... трябва да го държим около поне 250 за приятна игра с ниско латенси... ще направя един лог да видя как стои фпс-а и можем да го намалим.. да кажем на 14 слота, за авп мисля че е достатъчно.

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от fallangel »

Днеска малко след като беше пусната темата, влязох да поиграя малко там да видя за ко става въпрос, бяхме 3ма и си лагваше от време на време :roll: даже единия избяга понеже му омръзна да го убивам :lol: и пак се появяваше лаг :roll:

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от aXNJI »

ем... и да го бия през главата повече от 60 не стъпва /хубавото е поне че и не пада, квото и да стане/.
пробвал съм различни cfg ефект няма, фпс си остава 60 без значение дали съм в сървър или не.

и спуф няма нужда да ми говориш като на умствено изостанал, разбирам ти логиката, макар да се изразяваш малко неточно /не слотовете бавят, а играчите в тях/.

П.П. Не знам, аз в сървърите нямам лаг, а играя от софия. Имам само като има атаки и днес като бях забравил фотошопа наблъскан с някви работи отворен. Иначе лаг нямам.
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

essential
CS Admin
Мнения: 498
Регистриран: 22.03.2012, 13:45
Мишка: XL-755BK

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от essential »

aXNJI написа:ем... и да го бия през главата повече от 60 не стъпва /хубавото е поне че и не пада, квото и да стане/.
пробвал съм различни cfg ефект няма, фпс си остава 60 без значение дали съм в сървър или не.

и спуф няма нужда да ми говориш като на умствено изостанал, разбирам ти логиката, макар да се изразяваш малко неточно /не слотовете бавят, а играчите в тях/.

П.П. Не знам, аз в сървърите нямам лаг, а играя от софия. Имам само като има атаки и днес като бях забравил фотошопа наблъскан с някви работи отворен. Иначе лаг нямам.
Купи си монитор, който поддържа 100hz на дадената резoлюция и ще имаш 100 fps. (:

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от aXNJI »

добре де... този се води 75/83 v/h няма логика да дава само до 60 :think:
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

essential
CS Admin
Мнения: 498
Регистриран: 22.03.2012, 13:45
Мишка: XL-755BK

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от essential »

aXNJI написа:добре де... този се води 75/83 v/h няма логика да дава само до 60 :think:
Настрой го на резолюцията, която играеш да е 75 или 83 Hz. Отделно вече е въпрос, дали тези херци ги поддържа на widescreen или 4:3. Защото моят поддържа 75hz на 800x600 на Widescreen само. Докато на 4:3 na 800x600 държи максимум 60Hz. Дори и в играта ми да пише 100fps, реалният fps e 60 и няма никаква разлика освен по-бързо свиване на чертичките на мерника. fps_max 101 също в играта, ако не си го написал. Също така на иконата на cs-a в пропъртите след -cstrike пишеш -freq 75 (или броя на херците, според настройките ти)

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от aXNJI »

Офффф прост съм кат пакетче солети :doh:

драйвърите на nvidia са ограничени до 60Hz. Явно не съм ги ъпдейтвал от дооооооста време :lol:
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Потребителски аватар
Sp0oF
Напредващ
Мнения: 45
Регистриран: 16.06.2012, 11:15

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от Sp0oF »

Вие си знаете какво да правите..,но от опит и тестове знам, че така става по-спокойна и лека игра..за AIM карти са достатъчни 10 слота. Няма и причина да се притеснявате за това, че хората се сърдят когато е пълен сървъра и немогат да вляза..,вкрайна сметка е по-добре да е пълен от колкото да е празен. Защото така като гледам сървъра всеки ден е пълен 20/20 :dance: но все пак ако ва притеснява с 1 смс за VIP пакет с резервиран слот ще оправи напрежението :)
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от 2GOOD »

Момчета говорим за FPS от страна на сървъра, не от стара на клиента (вие) вашето фпс си е за вас... а сървърното е друга бира ;)

Потребителски аватар
Sp0oF
Напредващ
Мнения: 45
Регистриран: 16.06.2012, 11:15

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от Sp0oF »

Щом искате да вдигнете до 99-100fps изключете Vertical Sync от 3d опциите на видео картата (макар, че не е много хубаво)
А сървъра не работи ли на 1000 fps?
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от 2GOOD »

На 1000 не .. по-скоро 500 ;)

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: Относно слотовете и картите в сървъра

Мнение от minute »

Освен да взема да го изпържа с pingboost 3 :-), хихи. 2GOOD дай да логнем фпс-ите за 24 часа примерно и да видим как се държат. Ако падат под 150 - 200 няма да е много приятно но според мен това се случва рядко.
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Отговори