Помогнете искам да пробвам Linux ...

Програми свързани с играта.
Потребителски аватар
Damqn
Пристрастен
Мнения: 156
Регистриран: 08.09.2011, 16:56
Мишка: Made in China
Ник в CS: shooter®
Местоположение: обл. Варна
Контакти:

Помогнете искам да пробвам Linux ...

Мнение от Damqn »

Здравейте приятели искам една услуга от вас или да кажа помош :oops: да ми помогнете да си сваля Linux. :think:
Да ми дадете някои линк или саит да го сваля и да го запиша на СД диск тоест и да го продвам .... :!:
чух за линукс че много добър и мисля тука да ви пиша повечето сървирате из сайтовете и мисля че ще ми помотнете тука всички сте програмисти :doh: Ще сам много благодарен да ми помогнете се пак благодаря за отделеното време.
8)
Последна промяна от Damqn на 25.12.2012, 15:30, променено общо 1 път.
Животът е твърде важен за да го взимаме насериозно.Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Помогнете искам да продвам Linux ...

Мнение от fallangel »

Как ще го продаваш, нещо не ми е ясно. За да го продаваш трябва да си направил нещо авторско по него, и чак тогава можеш да си мислиш да го продаваш. А защо някои би ти го купил след като Линукс е напълно безплатен. Не знам или аз нещо не разбирам или ти не си наясно с нещата. Само като отвориш този сайт http://distrowatch.com/ и ще видиш колко много дистрибуции има, и само една малка част от тях се плаща останалите са безплатни. Линукса е хубав но е много сложен, въпреки бързото си развитие има още много неща които изискват сериозни познания свързани с Линукса. И когато нещо спече ще го гледаш и няма да знаеш какво да правиш, и никои няма да ти помогне, защото на хората които се занимаваха с това им омръзна да се обясняват по форумите. Личното ми мнения че на този етап линукса става само за сървъри от всякакво естество, и офис компютър. За домашна машина съм категорично против. Занимавал съм се с Линукс преди доста време, нищо не научих :lol: ,даже имах нещастието да изгоря едно дъно докато слагах една дистрибуция. Това е просто въведение, виждам че не разбираш от Линукс, все още не мога да разбера какво искаш да правиш с този Линукс. Сподели може да измислим нещо :lol: нали за това сме тука да си помагаме.

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: Помогнете искам да продвам Linux ...

Мнение от minute »

По скоро иска да го пробва, не да го продава. Ама така го е написал, чеее..... Мисля, че още ти е рано, чети преди това, има какво да се научи от Гугъла например, :D .
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Помогнете искам да продвам Linux ...

Мнение от North »

Welcome to the dark side 8)

Първо един малък съвет. Ако досега не си работил с Linux изобщо, изтегли си някое от "живите" дистрибуции - т.е. Linux който печеш на диск, рестартираш, и той си върви от паметта, без инсталация на харда. Играй си с него докато се ориентираш и свикнеш с по-особените неща (примерно на мен ми отне известно време докато разбера че под Linux файловата система не е в стил C:\ и D:\ :lol: ). Много добър вариант за това е Knoppix - линк за сваляне

Като почнеш да се чувстваш в свои води, погледни този сайт, който ти избира дистрибуция според това какъв опит имаш с компютрите като цяло, или попрочети това-онова из нета за различните дистрибуции. Най-лесните дистрибуции за ползване са Ubuntu, Linux Mint, Mandriva и openSuSE. Аз ти препоръчвам Linux Mint - много стабилна система, разчита абсолютно всякакъв хардуер, има достатъчно неща за да можеш да почнеш да я ползваш веднага, красив desktop и няма глупости като тези които напоследък се появяват в Ubuntu.

Ако имаш други въпроси - с питане и до Цариград се стига :whistle:
FallAngel написа:Личното ми мнения че на този етап линукса става само за сървъри от всякакво естество, и офис компютър. За домашна машина съм категорично против.
Fall, не знам кога си се занимавал с Linux за последно, но далеч не е така :) Особено последните 2-3 години има огромен напредък при десктопите. Само това че Valve пускат Steam за Linux трябва да ти говори какво ниво са стигнали, за да ги смятат за добра инвестиция. Освен за по-добрата поддръжка на игрите, и някоя специална програма която няма алтернатива за Linux (а те вече се броят на пръсти), няма причина да държиш боза на компютъра си, освен за това че си й свикнал. Или ако обичаш да казваш "рестартирай и ще се оправи" :roll:

За протокола - сега съм с desktop щайга със Slackware-current, и един нетбук с Arch Linux. И двете си вървят като пушка и с малко, ако не и с никакви проблеми.
Изображение

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Помогнете искам да пробвам Linux ...

Мнение от BekToP »

Я, така и така сме тръгнали, споделете в какво състояние е Убунтуту, че джама на стария настолен сдал багажа и мисля да му сложа едно такова, да си човъркам. Последната версия която съм пробвал е 10, търся най-юзър френдли графичната среда след това :)
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Помогнете искам да пробвам Linux ...

Мнение от North »

Малко е субективно какво е "състоянието" на Ubuntu. От 11.04 нататък смениха GNOME с тяхната си десктоп среда Unity, която хората или ненавиждат (включително и аз), или обожават. Освен това напоследък се вдигна доста шум около слуховете че системата праща информация към Amazon - имало поле за търсене, което всеки път при писане пращало заявка към сървър на Cannonical, който връщал продукти от Amazon - линк. Иначе ако не обръщаш внимание на това, системата си е стабилна, даже май ще имат най-добрата поддръжка за Steam за следващите 1-2 години.

Колкото до десктоп среди, зависи колко държиш на съотношение между красота и ефекти / ресурси / user-friendliness. Обикновено старият Gnome 2 ще ти свърши идеална работа (Gnome 3 доста хора не го харесват), но най-добре разгледай всички по-известни десктоп среди - цък. От списъка липсват само MATE и Cinnamon, но и те се намират лесно в гугъл.
Изображение

m113v
Напредващ
Мнения: 40
Регистриран: 14.07.2012, 11:50
Мишка: ...
Ник в CS: m113v...

Re: Помогнете искам да продвам Linux ...

Мнение от m113v »

FallAngel написа:Как ще го продаваш, нещо не ми е ясно. За да го продаваш трябва да си направил нещо авторско по него, и чак тогава можеш да си мислиш да го продаваш. А защо някои би ти го купил след като Линукс е напълно безплатен. Не знам или аз нещо не разбирам или ти не си наясно с нещата. Само като отвориш този сайт http://distrowatch.com/ и ще видиш колко много дистрибуции има, и само една малка част от тях се плаща останалите са безплатни. Линукса е хубав но е много сложен, въпреки бързото си развитие има още много неща които изискват сериозни познания свързани с UNIX . И когато нещо спече ще го гледаш и няма да знаеш какво да правиш, и никои няма да ти помогне, защото на хората които се занимаваха с това им омръзна да се обясняват по форумите. Личното ми мнения че на този етап линукса става само за сървъри от всякакво естество, и офис компютър. За домашна машина съм категорично против. Занимавал съм се с Линукс преди доста време, нищо не научих :lol: ,даже имах нещастието да изгоря едно дъно докато слагах една дистрибуция. Това е просто въведение, виждам че не разбираш от Линукс, все още не мога да разбера какво искаш да правиш с този Линукс. Сподели може да измислим нещо :lol: нали за това сме тука да си помагаме.

Отговори