Развитие на Psycho Training

Правилата и Новини за psycho-cs.com
Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Развитие на Psycho Training

Мнение от fallangel »

Както знаете, нашата верига е на самоиздръжка и доброволни дарения, за които сме благодарни. Нямаме смс-и, от които да печелим пари, и затова хардуерното развитие е трудно. Но има светлина в тунела и мога да ви уведомя, че до 2 месеца (най-късно, надявам се) веригата ще разполага с нова машина с доста възможности. Утре по Еконт ще пристигне основата, а тя е Сървър HP ProLiant ML150 G3, казвам основа, защото сървърът ще пристигне с 3GHz Dual Core процесор и 1GB рам и ще бъде ъпдейтнат до максимума, който позволява, а това е 2 процесора Quad Core 2GHz и 8GB рам памет. На тази машина ще можем да пуснем около 6-7 сървъра.

Потребителски аватар
Damqn
Пристрастен
Мнения: 156
Регистриран: 08.09.2011, 16:56
Мишка: Made in China
Ник в CS: shooter®
Местоположение: обл. Варна
Контакти:

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от Damqn »

Много се радвам добра НОВИНА Fall :wink: честито :dance:
Животът е твърде важен за да го взимаме насериозно.Изображение

eldynari
CS Admin
Мнения: 454
Регистриран: 16.01.2012, 22:52
Мишка: Rival 300
Ник в CS: eldunari
Местоположение: Варна
Аватарът на Eldunari
Зареждане…

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от eldynari »

:clap: :clap: :greetings-clappingorange: :greetings-clappingorange:

Потребителски аватар
CzaR
CS Admin
Мнения: 847
Регистриран: 05.11.2010, 20:04
Мишка: Hama
Местоположение: Поморие/България
Контакти:

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от CzaR »

Това е доста добре ! :dance:

Потребителски аватар
distance
Ex-CS Admin
Мнения: 155
Регистриран: 22.07.2010, 15:23
Мишка: 3.5

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от distance »

Най-добрата верига сървъри за мен!

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от minute »

ЕЕЕЕ супер, работата ще стане. То и тези при мен сега са с по-предишния модел на G3 отново HP разбира се :-). Само ми стана интересно къде ще го сложиш "жувотното" и с каква конфигурация е на захранването, и хардове? Моя е с два захранващи модула, два процесора (едноядрени на по 3Гхц). Проблемите които аз имам са свързани с шума и температурата. Моя поне е с доста вентилатори който са си читави но просто сумарно звука дразни (изолирал съм го в отделна стая, при него не се седи :-) ). Грее бая, за сега се оправя без климатик но миналото лято приближавахме температурите за "шът доун" на има няма 2-3 градуса :-). Та с тази конфигурация сега клатим 4-те сървъра дето са при мен. Не зная как ще си и с консумацията, аз съм засичал рутера суйча и сървъра на месец ми струват около 30 лв. :-). Важното е да не се отказваме и да продължаваме. Живот и здраве януари и аз мога да ъпгрейдна снещо по съществено :-), то тогава този ще е вече две годин при нас и ще е морално остарял :-).

P.S. Не зная дали си имал достъп до подобна техника (сървъри) но ще ти хареса всичко в него, направо си е различно от където и да го погледнеш. Също така не зная с каква ОС ще го клатиш, но ако ще е на Линукс (както и предполагам) мога да съпортвам с допълнителните програми за управление на хардуера който се предлагат от HP. Говоря примерно за една програмка HPhealth, която променя значително работат на вентилаторите и ти дава достъп до всички датчици по дъното (не са малко) от където можеш да гледаш натоварване на вентилатори, захранване, температури и какво ли още не. Абе друг клас техника си е :-) :-) :-) . Аз от както за първи път видях такова (преди 7-8 години) реших, че това е техниката :-).
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от fallangel »

Утре ще дам по подробна информация и снимки :)

Потребителски аватар
fefaka
Ex-CS Admin
Мнения: 430
Регистриран: 01.11.2011, 13:29
Местоположение: София

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от fefaka »

ААА БРАВОООООО УХУУУУ :obscene-smokingweed: :lol: :lol: :gay-imgay:

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от minute »

Ам да питам и за РАM-а, дали този с който го взимаш е ECC? Ако не е по добре да ъпгрейднеш с такъв макар и малко по скъп :-).
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от fallangel »

minute написа:Ам да питам и за РАM-а, дали този с който го взимаш е ECC? Ако не е по добре да ъпгрейднеш с такъв макар и малко по скъп :-).
Ами по принцип съм намерил много евтина есс рам, обаче сега като му гледам спецификациите пише че рамта му е FB-DIMM която е различна от нормалната но незнам дали е същата с есс. Всъщност те и двеъе се водят ecc ама дали са съвместими не знам, за първи път чувам за FB-DIMM :?

Ето това са характеристиките на машината: http://h18004.www1.hp.com/products/quic ... 27_div.pdf

Сега видях че са различни платкте и няма да стане. Но в Ebay ще намерим нещо евтино.

Потребителски аватар
bastarka
Модератор
Мнения: 377
Регистриран: 28.05.2008, 00:06
Пол: Жена

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от bastarka »

УРАААААААААААААААа :happy-cheerleadersmileygirl:
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от 2GOOD »

Ако успеем да ъпгрейднем процесорите.. ще имаме поне 8 сървъра с 20 или повече слота ;)

Потребителски аватар
fRsT
Ex-CS Admin
Мнения: 71
Регистриран: 09.02.2009, 14:05
Местоположение: varnamaika
Контакти:

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от fRsT »

2GOOD написа:Ако успеем да ъпгрейднем процесорите.. ще имаме поне 8 сървъра с 20 или повече слота ;)
Нека не са повече от 20... Страхотен плюс (според мен) на тази верига е, че го няма претрупването по картите, играта е изчистена, без ненужни плъгини и хора. ( Само 1 плъгин ми липсва- като останат 2ма накрая можеше да се залага, но това е друга тема :lol: )
А за новината- страхотно :clap:
Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от fallangel »

Срвъра вече е в къщи, туко що го изчистих и го тествах, нвевроятна машина, огромен, чак плашещ. Жената като го види ще откачи и ще ме изгони от къщи. В началото като го уснах се стресирах защото фучеше като стара прахосмукачка, изключително шумно, казах си ако ще работи така ще е голмя проблем. В крайна сметка след няколко секунди утихна доса, мога да кажа че е с една идея по тих от настолния ми компютър, което е много добре. Направих му няколко снимки станаха с кофти качество но ще добиете представа за размерите му.

https://plus.google.com/u/0/photos/1087 ... 3686774913

За момента сървъра може би няма да се ползва, макар че мога да му прехвърля харда от сегашния и да го пусна но няма да има ефект, предполагам. Ще ви държим в чечение с развитието.

Едит: Направих нови снимки че онези много ме дразнеха :D

Потребителски аватар
Damqn
Пристрастен
Мнения: 156
Регистриран: 08.09.2011, 16:56
Мишка: Made in China
Ник в CS: shooter®
Местоположение: обл. Варна
Контакти:

Re: Развитие на Psycho Training

Мнение от Damqn »

FallAngel написа:Срвъра вече е в къщи, туко що го изчистих и го тествах, нвевроятна машина, огромен, чак плашещ. Жената като го види ще откачи и ще ме изгони от къщи. В началото като го уснах се стресирах защото фучеше като стара прахосмукачка, изключително шумно, казах си ако ще работи така ще е голмя проблем. В крайна сметка след няколко секунди утихна доса, мога да кажа че е с една идея по тих от настолния ми компютър, което е много добре. Направих му няколко снимки станаха с кофти качество но ще добиете представа за размерите му.

https://plus.google.com/u/0/photos/1087 ... 3686774913

За момента сървъра може би няма да се ползва, макар че мога да му прехвърля харда от сегашния и да го пусна но няма да има ефект, предполагам. Ще ви държим в чечение с развитието.

Fall като я гледам тази машина страшна е мисля ,че ще направите добри постижения за веригата и ще превличете още потребители и играчи за вбъдеще :dance: :dance: :P.
Животът е твърде важен за да го взимаме насериозно.Изображение

Отговори