Ъпдейт на сървърите и сайта - 2014

Правилата и Новини за psycho-cs.com
Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Ъпдейт на сървърите и сайта - 2014

Мнение от 2GOOD »

Здравейте,
Дойде време за ъпдейт на сървърите. Започваме от Класика, Корето и Айм сървърите, които ще бъдат спрени за няколко дена.

Прогреса може да следите в тази тема.

Поздрави

Направено до момента:

Код: Избери всички

18.11.2014 - [сайт] Много промени по чата и др.
11.10.2014 - [сайт] Линковете във форума се отварят в нов прозорец
11.10.2014 - [сайт] Автоматична DST настройка - Лятно/Зимно часове време - изберете си правилния град от настройките - Времева зона: http://www.psycho-cs.com/forum/ucp.php?i=165
11.10.2014 - [сайт] Големите снимки във форума автоматично се намалят до определен размер и се отварят в lightbox
10.10.2014 - [сайт] форума е обновен до последна версия
10.10.2014 - [сайт] Сайта е преместен на нов сървър
26.09.2014 - [сървъри] Класик, коре и дм на нова машина 4 ядресн XEON
15.07.2014 - [сървъри] Поръчан нов процесор за сървър 1 (класик, коре, дм) QUAD XEON
07.07.2014 - [сървъри] Временно са спрени сървърите GG, BF2, AWP
07.07.2014 - [сървъри] Плъгини класик, коре, айм, д2 - махнат TS3, добавен xredirect
07.07.2014 - [сървъри] Ъпдейт на CoreDM + Aim - p.47/p48
06.07.2014 - [сървъри] Фикс на малък бъг на машината на класика + ъпдейт на класиак п.47/п.48
04.07.2014 - [сървъри] Добавен е 1 бот в Дъст2, да не скучаят играчите
27.06.2014 - [сървъри] Ъпдейт на Дъст2 - п.47/п.48
27.06.2014 - [сървъри] Ъпдейт на Класик - п48
хх.06.2014 - [сървъри] Ъпдейт на операционната система, оптимизация на кернел за класик, коре, айм

Потребителски аватар
bogii
CS Admin
Мнения: 371
Регистриран: 17.10.2011, 16:41
Мишка: G903
Ник в CS: BoGiI
Местоположение: PLEVEN
Аватарът на Pokemon
Зареждане…

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от bogii »

:clap: Време е, че веригата е пред умиране.

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от 2GOOD »

Операционната система на сървъра е ъпдейтната, това беше първата стъпка - много важна за качеството на играта в сървърите. За жалост тази стъпка мога да я направя само на този сървър - д2 няма как да стане.

Следва да се ъпдейтнат самите сървъри и ако мога ще върна p.47

Потребителски аватар
CzaR
CS Admin
Мнения: 847
Регистриран: 05.11.2010, 20:04
Мишка: Hama
Местоположение: Поморие/България
Контакти:

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от CzaR »

Ще се наложи и да се обновят и мапсикълите на сърварите. И Херо да пуска новия психо цс. Малко реклама не е излишна. За мен лично ще е по-добре да имаме 4-5 сървара ама да има хора в тях, от колкото 7-8 и да няма хора в тях. Време е малко да живнем :idea:

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от 2GOOD »

CzaR написа:Ще се наложи и да се обновят и мапсикълите на сърварите. И Херо да пуска новия психо цс. Малко реклама не е излишна. За мен лично ще е по-добре да имаме 4-5 сървара ама да има хора в тях, от колкото 7-8 и да няма хора в тях. Време е малко да живнем :idea:
Да даже много закъснях, с това но се надявам с общи усилия да върнем славата на веригата.
Като за начало може би ще са Calsic, Core, Aim, D2 тези 4 сървъра.

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от BekToP »

Core DM не ли един сървър? Един измежду GG, AWP и Aim мисля че би било хубаво да има, но нямам представа кой би събирал най-лесно хора...
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
green
CS Admin, Jr.
Мнения: 536
Регистриран: 19.04.2012, 11:46
Мишка: Prestigio
Ник в CS: son of the devil/XePyBuM
Местоположение: in hell
Контакти:

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от green »

GG-то е един от най-хубавите ни сървъри.. преди беше почти винаги пълен..
Изображение

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от BekToP »

green написа:GG-то е един от най-хубавите ни сървъри.. преди беше почти винаги пълен..
И на мен лично ГГ ми е фаворит, това беше първия сървър на веригата, който намерих, но все пак не знам дали е най-удачния вариант..
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
CzaR
CS Admin
Мнения: 847
Регистриран: 05.11.2010, 20:04
Мишка: Hama
Местоположение: Поморие/България
Контакти:

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от CzaR »

Мисля, че тези 4 сървара който 2GOOD e предложил да са основните и 1 допълнителен. Да има малък избор, но да е качествен. :)

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от 2GOOD »

На машината на минутката със сиг. можем да оставем GG и аз за него си мислех :)

Потребителски аватар
Just.Z
CS Admin, Jr.
Мнения: 302
Регистриран: 06.11.2012, 23:13
Мишка: X7 * XL-740K
Ник в CS: Just.Z
Контакти:

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от Just.Z »

Когато нещо тръгне да залязва се почва пак отначало, истина е че след като стана само за 48 протокол хакерите намаляха много но и лапетата избягаха .. добра идея е да се върне и нека а и има хакери и нормални усери... хем и от админите ще има повече полза! И е по добре да има в началото 2-3 сървъра и да се пълнят и ако има нужда да се пускат още... по дбре да са малко, но с качестен НЕТ и да няма ЛАГ...
Когато съм казал , че ще направя нещо - ЗНАЧИ ЩЕ ГО НАПРАВЯ!!! Не е нужно да ми напомняте през 2 месеца !!! :D

Потребителски аватар
SauSer
Модератор
Мнения: 436
Регистриран: 18.03.2011, 21:31
Местоположение: Русе
Аватарът на SauSer
Зареждане…

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от SauSer »

Just.Z написа:Когато нещо тръгне да залязва се почва пак отначало, истина е че след като стана само за 48 протокол хакерите намаляха много но и лапетата избягаха .. добра идея е да се върне и нека а и има хакери и нормални усери... хем и от админите ще има повече полза! И е по добре да има в началото 2-3 сървъра и да се пълнят и ако има нужда да се пускат още... по дбре да са малко, но с качестен НЕТ и да няма ЛАГ...
+1
Качество пред количество, особено в подобен момент :) Аз също смятам, че връщането на p47 няма да навреди, напротив, дано увеличи посещаемостта, а ние естествено си носим отговорност за следенето на играта. Важното е само да не станем обект на атаки отново.
Колкото до въпроса кои сървъри да останат.. освен Classic, D2Only, DM, които се подразбират, и аз заставам зад GG (нека така да кажем, като първи сред допълнителните). Като за начало и три да са само, според мен са достатъчни като основни. Това ще се прецени в зависимост от наличните ресурси :)
"Because there’s nothing more beautiful than the way the ocean refuses to stop kissing the shoreline, no matter how many times it’s sent away."

eldynari
CS Admin
Мнения: 454
Регистриран: 16.01.2012, 22:52
Мишка: Rival 300
Ник в CS: eldunari
Местоположение: Варна
Аватарът на Eldunari
Зареждане…

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от eldynari »

Just.Z написа:Когато нещо тръгне да залязва се почва пак отначало, истина е че след като стана само за 48 протокол хакерите намаляха много но и лапетата избягаха .. добра идея е да се върне и нека а и има хакери и нормални усери... хем и от админите ще има повече полза! И е по добре да има в началото 2-3 сървъра и да се пълнят и ако има нужда да се пускат още... по дбре да са малко, но с качестен НЕТ и да няма ЛАГ...
Като минахме на 48-ми протокол системата за банване се прецака.Банваш някого той пак си влиза в повечето случаи въобще не отчиташе че е баннат пък да не говорим за фъкофф-а според мен най-добре ще е да върнете и 47-ми протокол и да да намалите сървърите така или иначе надеждата ми за War3 сървър се загуби някъде по пътя откакто Фалл напусна така че оставете класика д2 айм и корето както видях че сте решили по-горе в коментарите и всичко останало го махнете и също така сложете нови карти в Класика веднага мога да ви дам пример за минимум 3 мапа които се играят в други вериги.В интерес на истината се чудя ако спрете Д2 дали няма да е по-добре на няколко пъти забелязах че когато Д2 е спрян класика се пълни т.е каквото и да направите ако Д2 остане пуснат малко ме съмнява класика да се пълни отново дори и да сложите ре-директ хората пак ще чакат да влязат в Д2.Обиколете другите вериги например Iplay разликата м/у тях и нас е че те имат наплив на играчи а липса на каквито и да е админи било то опитни или смс и прочее докато при нас е обратното сървърите които редовно са пълнят при тях са Д2 и класика както и War3 макар че след 12 почети всички сървъри без последните два са празни.
П.п. Ако има нещо с което да помогна ми пишете на лично тъй като съм в сесия в момента и както се вижда не влизам редовно ;)

Потребителски аватар
green
CS Admin, Jr.
Мнения: 536
Регистриран: 19.04.2012, 11:46
Мишка: Prestigio
Ник в CS: son of the devil/XePyBuM
Местоположение: in hell
Контакти:

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от green »

Дали д2 ще е пълен или класика все един сървър ще е.. докато не оправим качеството, който и сървър да се остави пак едно ще бъде.., а и за сега д2 отдавна не съм го виждал пълен.. за да го спираме, просто в момента имаме играчи колкото за половин сървър.., след качеството идва и рекламата за която ще помогна с колкото мога малко по-напред
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Ъпдейт на сървърите

Мнение от 2GOOD »

Заедно ще се справим, за сега топката е в моето поле, след това ще направим 1 седмица тест на сървърите, ще изчистим още нещо ако има и започваме малко с марекетинга, все пак в сайта има над 2000 регистрирани потребител, имаме си фейсбук страница и ако всичко е наред до 1 месец ще сме отново в играта :)

Но затова ще ми трябва и вашата подкрепа, просто да бъдете тук и да играете.

Отговори