PsychoStats

Правилата и Новини за psycho-cs.com
Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

PsychoStats

Мнение от 2GOOD »

Така... тази тема е по повод на едно запитване относно разликата между /rank (/top15) в сървъра и класацията горе на Stats

1. /rank или казано на български - рангът ви в топ15 се калкулира на база брой убийства спрямо брой умирания, като се вземат предвид факторите убийства за минута и умирания за минута, както и брой "headshots"

2. PsychoStats - Тук нещата са малко по-сложни - първо ето информация от самите разработчици на системата:
How is skill calculated?

PsychoStats version 3.0 uses the ELO formulа to calculate skill values for players. In a nutshell, ELO tries to base how many points you gain or receive for kills and deaths based on your skill compared to your victim or killer. It calculates a probability of chance when someone kills another player.

Starting with PsychoStats version 3.1 a new alternative formula is being used that is much more stable and seems to be more accurate overall. This new formula is the default so nothing needs to be done on your part to start using it once you upgrade to v3.1.
Или казано на български - рангът на играча се определя на база "Skill" (умения), което се смята по ELO formulа ... формулката си е сложна, но ще се опитам най-простичко да ви я обясня.. значи освен това колко фрага имате спрямо умиранията ви или т.н. Kill/Death Ratio (K:D Ratio) от особено голямо значение е кой точно убивате и кой убива вас... с две думи ако Xero има Skill 17055.29, а моят е: 12557.41, когато аз го убия моят скил ще се качи много, защото той е по-добър играч, а когато той ме убие, моят скил няма да се свали с толкова много поради същата причина ... т.е. колкото ти е по-голям скилът, толкова по-трудно се задържаш на върха, особено ако играеш срещу слаби противници (с малък скил) ... системата е изключително интелигентна и отразява до голяма степен действителността.

Още информация:
* Статистиката в PsychoStats се ъпдейтва в реално време.
* Всеки играч започва със Skill: 50
* За да бъде в класация играч трябва да има: поне 250 убийства; да е играл поне 5 часа; Skill > 0
* За всеки ден (24h), в който не влизате в сървъра, скил-ът ви пада с 1% от стойността
* Играчите се идентифицират по Име
* За да съществува CLAN трябват поне двама ранкнати играча от клана и поне 100 убийства
Тези настройки подлежат на коментар... ако имате някакви предложения, казвайте...

Минимална Активност % преди: 0% сега: 1%
Минимален Брой Убийства преди: 50 сега: 250
Минимално време онлайн (мин) преди: 180 сега: 300

EDIT: С новата система сме и тука скил-ът не се смята точно по ЕЛО формулата, ами някаква подобрена версия за FPS игри като CS



Надявам се, че сте разбрали нещо... ако ли не - питайте ;)

nJoy

P.S.
===

Който иска да си администрира ника в статистиката (да слага аватар и т.н.) и/или да стане админ на клана си... да ми пише ЛС

P.P.S.
=====

Относно класация в GameTracker-a нямам представа как точно се калкулира ;) само знам, че се ъпдейтва на всеки час (резетната е днес)

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: PsychoStats

Мнение от fallangel »

Всичко разбрах и е много яко, браво на Ники постарал си се добре. :mrgreen:

Потребителски аватар
HeyJIoBuM
Ex-CS Admin
Мнения: 81
Регистриран: 31.05.2008, 23:05
Мишка: Genius
Местоположение: Бургас,България

Re: PsychoStats

Мнение от HeyJIoBuM »

Ники относно гласуването дали по ник или IP според мен не е уместно въобще да има съмнение,че трябва да е по ник,защото голяма част от играчите са на BTKA :!: Аз съм техният глас :lol: :P
The Force will be with me always!!!

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: PsychoStats

Мнение от 2GOOD »

Да прав си.. ако трябва да ги съпоставим нещата може би изглеждат по следния начин

Плюсове и минуси на ранг по IP:
+ Всеки си играе за себе си и може да си сменя ника без проблеми
+ друг не може да му трупа негативен рейтинг
+ няма в първите 20 да има 5 пъти Изхакан, Изхакан*, Изхакан**, ИзхаканІмп3 и т.н.
- ако си на БТК (или друг доставчик с динамични IP-та) си тотално прецакан
- ако примерно XeRo ми дойде на гости и играе от моето PC дори и с неговия ник ще ми вдигне рейтинга (то това май е за към плюсовете ;) )

но това с БТК наистина си е проблем.. и май ще го върна на Име... айде и аз си смених гласа.. пак да видим.. проблема е че, трябва да се резетва статса като се променя това.. затова е хубаво да го решим сега докато е празен.

EDIT:
Определено не става по IP... просто [HarDCor3] - HeyJIoBuM примерно го има 5 пъти... защото е влизал от 5 различни ип-та... така че е неприложимо... връщам по ИМЕ
Статистиката ще е от 1-ви март

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: PsychoStats

Мнение от 2GOOD »

Статистиката вече се обновява в реално време... т.е. винаги си е актуална !!!

Ако забележите някакви промелми.... знаете си работата :wink:

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: PsychoStats

Мнение от fallangel »

Значи след дълго умуване и наблюдения стигнах до заключението че тази статистика набутва играчите които са да кажем средно ниво на игра, такива като мен, и всички които са след 40-то място в статуса. Защо? Давам пример със себе си, но тези сатуси мен не ме интересуват. Значи аз сега съм на 39 място, обаче какво става, за една седмица влизат 5-10 играча от типа "не съм от тука, само минавам" и играят срещу играчи които са сравнително постоянни, правят каквото направят и аз директно падам на 50 място !?! защото стауса се определя основно от скил, и почти не се има предвид броя убийства и умирания а се има на предвид някакъв процент помежду им. И какво се получава аз играя да кажем 1 година в сървара има 1,797 убийства, 2,211 умирания, 587 удара в главата и съм 39 място, а другия играе няма и месец 479 убийства 208 умирания 121 удара в главата и е на 5 място !!?!! После какво става този играч не влиза повече и той директно пада надолу в класацията, обаче влизат много други като него заради което моето място в класацията варира между 30-50. Понеже при регистрирането на такива индивиди аз падам в класацията, и понеже съм играч средно ниво не мога да смогна да се задържа на някаква по реална позиция да речем 20-30 място. Това е моето заключение относно статуса, ако може да се коригира по някакъв начин, примерно играчи които нямат 1месец игра изобщо да не влизат в класацията :idea:

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: PsychoStats

Мнение от 2GOOD »

Има резон в думите ти...
значи ето какви са новите правила за влизане в статс-а

Минимална Активност % преди: 0% сега: 1%
Минимален Брой Убийства преди: 50 сега: 250
Минимално време онлайн (мин) преди: 180 сега: 300

Потребителски аватар
distance
Ex-CS Admin
Мнения: 155
Регистриран: 22.07.2010, 15:23
Мишка: 3.5

Re: PsychoStats

Мнение от distance »

БИВА :wink:

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: PsychoStats

Мнение от 2GOOD »

Оправен е проблема с непостоянната статистика, от около седмица нямаме прекъсвания на статс-а

Както знаете, засега е само на класика. Работим усърдно да прибавим и Дъст2 сървъра към същата статистика.

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: PsychoStats

Мнение от 2GOOD »

След известно забавяне Dust2 сървъра е добавен към статистиката, информацията за играта ви е от 15 Юли 2011 до текущия момент. Засега обновяването ще става ръчно веднъж дневно, така че статс-а ви от последния ден ще бъде актуализиран на следващия - това се отнася само за D2, ако играете в класика статс ви се обновява в реално време.

Съвсем скоро ще можем да добавим обновяването в реално време и за D2 сървъра :dance:

Както знаете, изчисляването на скил-а ви ще става едновременно за двата сървъра (Cassic + Dust2), т.е. няма значение къде играете, а как и срещу кого ;)

При достатъчно желаещи можем да добавим отделни статистики и за другите сървъри, но предвид естеството на играта те ще бъдат разделени от класическия стил игра в горните сървъри.

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: PsychoStats

Мнение от fallangel »

Браво, доста се заиграваш. Надявам се като се пуснат нови сървъри да не ти се отваря много работа. :clap:

Потребителски аватар
Style
Ex-CS Admin
Мнения: 842
Регистриран: 17.08.2011, 23:49
Мишка: X-760H
Местоположение: Made In China.
Контакти:

Re: PsychoStats

Мнение от Style »

Според мен си е най-добре да го махнете тоя измислен статс и да си сложите обикновен топ 15
"мое мнение" :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: PsychoStats

Мнение от 2GOOD »

Обикновен топ15 си има вътре в сървъра,,, а тук нещата са много по-различни и според мен (а и не само) тази класация дава много по-точна информация за възможностите на даден играч :)

Потребителски аватар
zlatoto
Модератор
Мнения: 879
Регистриран: 09.03.2010, 22:03
Пол: Жена
Местоположение: Бургас

Re: PsychoStats

Мнение от zlatoto »

Style написа:Според мен си е най-добре да го махнете тоя измислен статс и да си сложите обикновен топ 15
"мое мнение" :mrgreen: :mrgreen:
От този статс разбираме горе долу колко е редовен даден играч, който иска да става админ :)
Защото всички лъжат в кандидатурите си от 2-3 месеца играли, а преди 2-3 дена научили за сървърите :lol:
А все пак не искаме първия срещнат да стане админ :)

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: PsychoStats

Мнение от minute »

Style написа:Според мен си е най-добре да го махнете тоя измислен статс и да си сложите обикновен топ 15
"мое мнение" :mrgreen: :mrgreen:

:naughty: :naughty: :naughty:

Явно не си го разглеждал достатъчно тоя "измислен" статс за да твърдиш такова нещо. А също не си разглеждал и в сървърите да видиш, че там всъщност си има наистина топ 15 :-(.
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Отговори