Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...
Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от BekToP »

Здравейте, малки, големи и още по-големи психари. В следващите редове ще опиша безсилието си в борбата с една зараза:

Та, за какво става въпрос - ползвам Skype, както почти всеки човек с достъп до интернет. Обаче, както всичко хубаво, и Skype почна да залязва. Новите версии са таш*к безподобен и не искам да сквернят машината ми. Та затова съм си отделил една инсталацийка за версия 3.8 и всеки пък като преинсталирам джама си качвам него и пей сърце.

Тази ми малка радост беше брутално изтръгната от мен преди може би месец. Skype вече се ъпдейтва сам, без да пита и да се съобразява и нищо не може да го спре. На крачка съм от това да го убия, преди да си е снесъл яйцата(сиреч - да го изтрия и откъсна последната си връзка с кибер-пространството). Вече съм си инсталирал ICQ, само ако имаше и хора вътре всичко щеше да е ток и жица.

Поразчетох се малко, оказа се, че в licence agreement-a пише че се съгласявам с разни ми ти там периодични, задължителни ъпдейти. Еми, не се съгласявам! Даже твърдо съм против! Това е все едно ей сега някой да каже "Няма да играете 1.6, ще разцъквате само Source и GO!". Шанса тва да са нейните крака...

Реших, като всяко дете на 90-те, първо да попитам чичо гуглец.ом, дали, аджеба, не знае цяр. Писа ми някакви рецепти, пробвах ги всичките, нищо не помогна. До момента съм се опитвал през firewall-a да забраня достъпа на update server-a; правих разни магии из регистрите, уж да не се мъчи да ъпдейтва; опитах да направя празен файл в temp-a с името на инсталационния на Skype и да го направя read only, та да не може да презапише в/у него истинската инсталация за 5-цата - греда!

И тъй като знам, че тук всички са "хакери", реших да помоля за малко мъдрост, барем успеем дружно да го набием на бай ни Били Гейтс.

Извинявам се за вашето внимание...


TL;DR version - Как да спра тъпия autoupdate на Skype?
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от 2GOOD »

Хубава тема, още преди половин година се отказах от 3.8 повечето ми клиенти (това ми е работата) имаха проблеми с него, кой не чувал, кой не виждал, на кой му забивал. Иначе да беше си супер, новия не е зле само дето гълта много ресурси и има доста недомислици, но като цяло или продължаваш да го ползваш или за нищо не става. Относно филтрацията на трафика ще ти е доста трудно, понеже skype мрежата е доста "жива" и се гради на динамични супернод връзки и някак си не можеш да я блокираш - минави си през всичко.... единствено може да опиташ с L7 Layer, но за целта ти трябва по-специален рутер/firewall и все пак трябва да знаеш както точно ще спреш за да продължи да робти гадината.

ICQ имам и е страхотно, просто спрях да го ползвам защото нямаше хора... а може би е време да се върнем към добрата стара мирка :dance:

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от BekToP »

Боже опази, ще има пак "hi asl pls" и прочие. ICQ-то беше желязно, аз много си го обичах едно време и сега пак изглежда приятно, ама иди че накарай целия свят да почне пак да го ползва :( Остана една последна рецепта, която не съм пробвал, да се качат двете версии паралелно и просто да движи само старата. Някакъв тип си беше накачулил 3.нещо 4.нещо и 5.нещо и се предполага, че като има новата няма да пипа старата, ама не ми звучи привлекателно. Все пак - отворен съм за идеи, трябва да има начин :!:
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от North »

Хм, шантава работа. Последно слагах нова боза едва преди няколко седмици и досега така и не ми е искало да прави каквито и да е ъпдейти.

Мога да те посъветвам да разкараш всичко свързано със стария скайп (вкл. registry keys, temp файлове, папките му в Application Data и компания), след това слагаш нов скайп, вписваш се и веднага като видиш че си вписан дърпаш кабела/забраняваш връзката. След това цъкваш Tools -> Settings -> Advanced (или Инструменти -> Настройки -> Разширени) и на първия таб който излезе махаш де що отметки видиш - те трябва да са три, долните две са важни по принцип да са изключени:

http://prikachi.com/images/944/5341944I.jpg

Ако това не подейства, може да опитаме единствено да ти пратя моето копие на инсталационния файл, понеже има малка вероятност там откъдето си взел своя да са качили някаква по-шантава версия която постоянно опитва да се ъпдейтва сама. Съмнява ме проблема да е глобален, понеже при мен, и при един колега за който със сигурност знам че е с 3.8 не ни е правило такива мизерии никога.

Пиши после дали си успял, ако не, ще мислим други варианти :)

P.S: Колкото повече човек се занимава със Skype, толкова повече заобичва добрия стар IRC chat :lol:
Изображение

Потребителски аватар
*MiLoS*
Нямащ си друга работа
Мнения: 201
Регистриран: 16.06.2011, 17:23
Мишка: acme
Ник в CS: нацепен крак
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от *MiLoS* »

Ей , го одеве да вляза за 5вс5 немога просто засича и показва , че не съм на линия това е тотално брутално . Преди 2-дена искам си вляза в скайп пише грешна парола или непознато скайп име и направо ми идеше да го зривя екрана (Натиснах "Помощ"" актуализиране за нова версия скайп , намери друга версия инстална я и после евала обаче евала-то свърши забива като за световно - изпратих им на компанията оплакване и чакам 2-дена отговорът :evil: . Още 2-дена ще ми трябва и направо в Кошчето . :snooty: :( . ICQ имаме половината и то е така е важно и по-добро за общуване -отколкото днешните скайпове-майпове :hand: :oops: ! :shifty:
Изображение
Изображение[url=steam://friends/add/76561198061927288]Изображение[/url]

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от BekToP »

North, това не е нормалния auto update на Skype-a, него съм си го спрял отдавна. Това е update-фантом, не те пита, не ти показва по никакъв начин че ще ъпдейтва, просто в един момент скайпа ти се рестартира и е нов и противен. Този инсталационен файл си го ползвам вече няколко години и това започна миналия месец, не вярвам да е от него, ама ако искаш може да метнеш твоя, ще го пробвам и него, дет се вика - рестартирай и шса упраи. И ако не стане - подемам кампания за съживяването на ICQ, ама като нямам и facebook не знам как ще разпространя словото :)
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
c00L_MacKa
Ex-CS Admin
Мнения: 178
Регистриран: 22.09.2011, 11:45
Пол: Жена
Ник в CS: Charlly
Местоположение: Бургадидас

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от c00L_MacKa »

С две ръце съм за IRC и ICQ :pray: , но надали ще се върнат на мода. Най-вероятно да създадът някоя друга боза дублираща Скайп.

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от North »

Моя 3.8 съм го прикачил по-надолу. Ще помогне ако кажеш и на каква операционна си :) Възможно е ако си на 7, в ъпдейтите за бозата Microsoft да са шатнали някаква джизгия, която да ти сканира версията на Skype от registry и следващия път като го пуснеш да го кара да се ъпдейтне.

Честно казано въобще не съм учуден че вече стават и такива мизерии, още откакто Microsoft купиха Skype почнах да очаквам изцепки :) Предишните версии си бяха хубави и си бачкаха като слънце, ама...

Както и да е, пробвай с тази версия, ако не стане, ще мислим малко по-извратени варианти.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Изображение

Потребителски аватар
OldDirtyBastard
CS Admin, Jr.
Мнения: 395
Регистриран: 04.05.2011, 19:30
Ник в CS: OL' DIRTY BASTARD IZ NO GOOD

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от OldDirtyBastard »

еми не ползвайте скайп, аз лично стана повече от половин година не я използвам, товари ми компа бая, на лаптопа върви супер ама той е бърз и все пак не я ползвам вадеше постоянно Unexpected Error някви глупости и така, използвам на Nokia-та ми OVI Chat, много полезно за по-динамични хора винаги в движение като мен например

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от BekToP »

OK, качих твоята версия, сега до ден-два би трябвало да стане ясно дали пак ще прави мизерии. Иначе да, със 7-ца съм, но си мисля, че щеше да ми направи впечатление, ако ъпдейтите на Skype съвпадаха с тези на джама. То ще се чуе ;)
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от BekToP »

Aaaaaand it's gone!.....
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от North »

Т.е. пак прави самичък update, или?... :)
Изображение

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от BekToP »

Yep, докато съм спал снощи се ъпдейтнала, пущината, почвам да се чудя вече какво да правя.
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от North »

Последен вариант - дръпни преносим скайп от тука, и го остави включен за 2 дни или колкото му отнема да се ъпдейтне по принцип.

Ако и това не стане, хвърляме ножките и боксовете и вадим балистичните ракети като Sandbox, виртуална машина и всичко що съществува в .exe вариант за ограничаване на програми-рецидивисти 8)
Изображение

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Проблем със Skype, или "Как да го набием на Microsoft"

Мнение от fallangel »

Аз съм нямал проблеми със скайпа, но ме дразни много. Има доста липсващи екстри, просто съм принуден да го ползвам. Имам и ICQ което е много по хубаво от скайпа, сложих го и на телефона, и в бъдеще си го инсталирвам винаги, въпреки че имам само 3 контакта в него. Надявам се да станат повече и постепенно да измеси нуждата ми от скайп.
ICQ в момента по нищо не отстъпва на скайп, разполага с всички функций на скайп, видео разговори, конферентни връзки. Това бяха основните опций заради които ICQ отстпи на скайп, тъй като много се забавиха с внедряването им. Най големите плюсове за мен са че може да се праща цяла папка без нужда от архивиране, и получаване на съобщения когата абоната които ви е писал е офлайн.(за разлика от скайп при който двата абоната трябва да са онлайн за да се получи съобщението)

ICQ#176729795 това ми е номера ако някой иска може да го добави.

Отговори