Проблем с лаптоп

Всичко свързано с компютрите, новини, хардуер, софтуер, проблеми, съвети ...
Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Проблем с лаптоп

Мнение от Bat Stoqn »

Здравейте мили мои деца.Батко ви Стоян има проблем с лаптопа и иска помощ,защото иначе ще остане без лаптоп :lol: От 10 на дена стана вече не мога да изгледам един клип във вбокса,постоянно ми накъсва картината и говора я изпреварва.Значи нищо не съм инсталирал или правил по него проблема започна сам.Снощи си инсталирах програмата System Cleaner 6 и уж изтри всички ненужни файлове но проблема си продължава.Когато пусна таск менажера CPU варира между 15-30 процента,а като пусна клип скача на 100.Когато отида на процеси и видя кой дърпа ресурсите ми дава plugin-container.exe 30 % и System Idle Procces 70% .Някой да каже къде е проблема и кои са тези компоненти който ми смучат процесора до краен предел.Мерси предварително :hand:

Потребителски аватар
Cartman
Ex-CS Admin
Мнения: 131
Регистриран: 25.01.2012, 20:31

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от Cartman »

Бат Стоян, аз в такива случаи правя нов чист инстал на win и нови кодеци. Flasha не знам защо, но напоследък и на мен прави проблеми.
Иначе другото, което забелязах на лаптопа на приятелката ми, че като загрее много и почва да забива, накъсва картината. След като влезе в някакви нормални градуси и се оправя. Някое от тези неща ще е.
Успех батко
Изображение

zolfeca
Напредващ
Мнения: 46
Регистриран: 18.09.2012, 21:25
Мишка: x7
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от zolfeca »

Cartman написа:Бат Стоян, аз в такива случаи правя нов чист инстал на win и нови кодеци. Flasha не знам защо, но напоследък и на мен прави проблеми.
Иначе другото, което забелязах на лаптопа на приятелката ми, че като загрее много и почва да забива, накъсва картината. След като влезе в някакви нормални градуси и се оправя. Някое от тези неща ще е.
Успех батко
Щом нагрява би било добре да се почисти лаптопа иначе става по-зле. :wink:

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от Bat Stoqn »

Не вярвам да е от градусите защото цяла вечер е изключен,пускам го сутринта и си спича от самото начало :think:

zolfeca
Напредващ
Мнения: 46
Регистриран: 18.09.2012, 21:25
Мишка: x7
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от zolfeca »

tqnata78 написа:Не вярвам да е от градусите защото цяла вечер е изключен,пускам го сутринта и си спича от самото начало :think:
Ако е пълен с прах ще се нагрее бързичко и ще ти спича. От кога не е чистен ?

п.п. На един авер миналата година му замина целия лаптоп, затова че не е чистен въобще.

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от Bat Stoqn »

Ами като му сменях батерията на дъното го чистех,преди 6-7 месеца да е било :think: .Забелязвам че само като вляза в нета и тогава скачат % на процесора. :think:

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от BekToP »

Хубаво е да се чисти, аз моя като го изчистих се преродих, но ми мирише повече на софтуерен проблем. Както каза картман - най-чистата работа е един хубав формат на C-то и нов джам отгоре. Ако не ти се занимава толкова, аз обикновено правя пълен ъпдейт - кодеци, драйвери на видео картата, флаш(който и на мен ми прави проблеми преди няколко дни, нещо пак са го осрали, с извинение), каквото ми хрумне. Също за браузър ти препоръчвам хрома, за почистване - CCleaner, дефрагментирай си дяловете, пусни една проверка за грешки и повредени сектори, пусни си антивирусната на едно дълбоко претърсване, изобщо една хубава профилактика. Някои често срещани проблеми - много хора, неизвестно защо, карат с две антивирусни едновременно. Това никога не завършва добре, може би ако се постараеш, ще намериш две които да не са в конфликт като работят, но е просто безсмислено. Другото нещо е, ако случайно си инсталирал нещо с Norton в заглавието - форматирай и качвай всичко на ново. Това е за което се сещам, дано се оправиш ;)

П.П. Също ако загрява - само почистването не е решение, има една паста м/у охлаждането и останалите части, която периодично трябва да се сменя.
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от North »

Накъсване на картина във vbox може да е от 50 000 неща, като почнем от проблем с флаш плейър (последната версия е боза) и се стигне до подути кондензатори на видео картата...

За начало пробвай това което Вектора е казал, ако пак не стане -> пълен формат на С: и чиста боза -> браузър и драйвери за видеото -> тест във vbox/youtube без да слагаш други истории. Ако и тогава продължи, ще го мислим допълнително.
Изображение

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от Bat Stoqn »

Ами днес преинсталирах видео кодека ,флаш плеара и отново почистих с Клеанера.Сега работи малко по добре но явно утре ще го преинстална защото ми писна да се занимавам с глупости :hand: Благодаря на всички отзовали се :clap: може да заключвате темата

Потребителски аватар
BekToP
CS Picasso
Мнения: 123
Регистриран: 29.02.2012, 06:07
Мишка: черна
Ник в CS: BekToP, Hans Olo, Nikolaiko Pernik,MuHyC
Местоположение: Стара Загора, Нюрнберг

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от BekToP »

А, преди да я заключат, чувствам се длъжен да споделя още едно зрънце мъдрост: "Ае, сложи си Линукс ;) "
Some folks are wise and some are otherwise...

Изображение

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от North »

BekToP написа:А, преди да я заключат, чувствам се длъжен да споделя още едно зрънце мъдрост: "Ае, сложи си Линукс ;) "
Крилатия лаф на Стан от това парче. Класика в жанра 8)
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Проблем с лаптоп

Мнение от 2GOOD »

Павилионите трябва да се чистят периодично.. защото имам много изгорели от прегряване - говоря за dv5, 6 сериите - масово след 2-рата година правят проблем с разпояване на някои чип - къде видео, карта къде чипсет. Относно проблема, за начало пробвай с друг browser ;)

Отговори