Препълнено C

Обсъждане на проблеми свързани със софтуера(програми, драйвери ...)
Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Препълнено C

Мнение от tAkethAt »

C-то вече ми е препълнено и не знам как да го изчистя .. Пробвах с CCleaner, в началото ми изтри 3 гб файла, но днеска като пуснах cleaner-a изтри 30 и няколко мб, а в момента нямам празно място в C-то .. Ако можете да ми кажете къде се записва всичко, което съм го гледал на клип(т.е. , когато гледам клип и ми се пълни C-то, къде се пълни)
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Препълнено C

Мнение от fallangel »

ХАхахаха вие направо ме убивате от смях. Защо не гледате къде се записват нещата които сваляте. Едно от първите неща които правя на прясно преинсталиран Windows е да създам папка D:\Downloads след което пренасочвам всички програми които теглят да записват в нея , Chrome, Utorrent.
Провери в C:\Users\Името на акаунта\Documents дали няма създадена папка Download и всичко което сваляш да отива там, Ccleaner не чисти тази папка.

Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Re: Препълнено C

Мнение от tAkethAt »

FallAngel написа:ХАхахаха вие направо ме убивате от смях. Защо не гледате къде се записват нещата които сваляте. Едно от първите неща които правя на прясно преинсталиран Windows е да създам папка D:\Downloads след което пренасочвам всички програми които теглят да записват в нея , Chrome, Utorrent.
Провери в C:\Users\Името на акаунта\Documents дали няма създадена папка Download и всичко което сваляш да отива там, Ccleaner не чисти тази папка.
За това съм се сетил преди години, всички браузъри слагат свалените файлове в D-то :)
Аз питах друго - защо C-то се пълни, когато ми зарежда клип и от къде да изтрия тази информация ?
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Потребителски аватар
iAMTishky
Новак
Мнения: 4
Регистриран: 28.01.2012, 09:14
Мишка: Logitech
Ник в CS: iAMTishky

Re: Препълнено C

Мнение от iAMTishky »

Винаги гледай къде инсталираш файла :snooty:
Нужно е човек непрестанно да се стреми да надмине себе си, и това трябва да трае цял живот. :) :) ;)

Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Re: Препълнено C

Мнение от tAkethAt »

За това съм се сетил преди години, всички браузъри слагат свалените файлове в D-то :)
iAMTishky написа:Винаги гледай къде инсталираш файла :snooty:
Само спамиш темата ..
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Препълнено C

Мнение от fallangel »

Добре де като пуснеш ccleaner и си направиш скан преди да ги изчистиш файловете виж къде са записани то показва. А защо го прави, защото така е направен сайта от който гледаш клиповете.

blind88
CS Admin, Jr.
Мнения: 54
Регистриран: 11.05.2011, 08:45

Re: Препълнено C

Мнение от blind88 »

Защо не провериш всяка папка в "C" без windows да видиш колко mb,gb е и ако е повече от нормалното провери може да си драпнал нещо и да е отишло там при мен често го прави тоя номер

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Препълнено C

Мнение от aXNJI »

Неща не отиват там току-така. Пипал си настройки на програмите за теглене. Там си ходят само ъпдейтите... поне не съм виждал нещо друго да ходи там.
Иначе ако отдавна не си преинсталирал уин-а нормално е да ти е голяма папката, на мен папката с уин в момента ми е 6.25ГБ но това е защото ме мързи та ме боли да го преинсталирам и не е пипан от 3 години. Както и да е.

Качваш EASEUS Partition Master /бачка добре и на XP и на 7/. Пускаш един дефрагмент /през програмата/ на D: или Е: или както се казва другия партишън и прехвърляш памет от другия в С: /а дефрагмента.... той ти трябва просто за да бачка по-бързо после, защото иначе може да хване накъсани дялове и да е туткав след това/.

П.П. Провери ли Temp папката, ще се учудиш колко много излишни .tmp файлове остават. От 18ГБ C: съм освобождавал близо 5ГБ само от .tmp файлове.
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Препълнено C

Мнение от fallangel »

aXNJI написа:Неща не отиват там току-така. Пипал си настройки на програмите за теглене. Там си ходят само ъпдейтите... поне не съм виждал нещо друго да ходи там.
:lol: :lol: :lol: :lol: Моля ти се, нещата точно там отиват по подразбиране, освен ако не го промениш.

Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Re: Препълнено C

Мнение от tAkethAt »

A можеш ли да ми обясниш много точно как и къде да натисна, че съм доста изостанал с такива програми :)
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Препълнено C

Мнение от aXNJI »

FallAngel написа:
aXNJI написа:Неща не отиват там току-така. Пипал си настройки на програмите за теглене. Там си ходят само ъпдейтите... поне не съм виждал нещо друго да ходи там.
:lol: :lol: :lol: :lol: Моля ти се, нещата точно там отиват по подразбиране, освен ако не го промениш.
За кои неща говориш?
Нещата по подразбиране теглени от потребител ги праща в my documents, в temp. Не в Win. Ако си дърпа ъпдейти да те отиват там, но не и тези които са теглени от потребител, майкрософт са наясно че уин е ОС за неграмотници и точно за това са го направили там да не ходят неща теглени от хората, за да не стане "абе тия папки не ми трябват *Shift+Del > Enter*, опааа".

Иначе относно програмата:

ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Препълнено C

Мнение от fallangel »

Няма значение дали ще е My Documents или Windows всичките се намират на един и същи дял C:\
Програмата изглежда готина ще пробвам някой път, аз лично ползвам Acronis Disk Director Suite понеже работи добре на всички Windows-и а и я има в един важен за мен диск Hiren's BootCD. И предлага много функции.

Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Re: Препълнено C

Мнение от tAkethAt »

Ахиле благодаря ти много, златна е програмката :dance:
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Препълнено C

Мнение от aXNJI »

FallAngel написа:Няма значение дали ще е My Documents или Windows всичките се намират на един и същи дял C:\
Програмата изглежда готина ще пробвам някой път, аз лично ползвам Acronis Disk Director Suite понеже работи добре на всички Windows-и а и я има в един важен за мен диск Hiren's BootCD. И предлага много функции.
Да тя и EASEUS e поддържана всички уин-ове, но като огледах Acronis мисля че само Recovery е различната функция. Което е добре защото като пусках System Recovery на 7 /2-3 пъти се е случвало/ и толкова осра нещата, колкото дори аз не бих могъл, а аз съм доста изобретателен в това отношение :lol: .
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Отговори