Моля помогнетеее!!!

Обсъждане на проблеми свързани със софтуера(програми, драйвери ...)
Потребителски аватар
ShoT
Редовен
Мнения: 68
Регистриран: 19.01.2012, 21:07
Мишка: a4tech X6-90D
Ник в CS: Click

Моля помогнетеее!!!

Мнение от ShoT »

Ами имам един много дразнещ проблем! Значи преди 3 дена си взех нов монитор и като мърдам мишката по екрана, тя някак си е по бавна !
Малко смешен проблем, но е дразнещ. Кажете ми как да си го оправя :?
------------------------------------------------------------------------------------
Когато четете това бъдете усмихнати, иначе ще ви навестя и ще ви усмихна на силa... :D

Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от tAkethAt »

Стрт бутон - Control Panel - Printers and other Hardware - Mouse - Pointer Options - Motion (Select a pointer speed) и си нагласяш, колкото искаш :)
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Потребителски аватар
ShoT
Редовен
Мнения: 68
Регистриран: 19.01.2012, 21:07
Мишка: a4tech X6-90D
Ник в CS: Click

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от ShoT »

а от къде да намеря драйвари за видео картата и как да разбера каква е ?
------------------------------------------------------------------------------------
Когато четете това бъдете усмихнати, иначе ще ви навестя и ще ви усмихна на силa... :D

Потребителски аватар
zlatoto
Модератор
Мнения: 879
Регистриран: 09.03.2010, 22:03
Пол: Жена
Местоположение: Бургас

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от zlatoto »

с програмта Everest

Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от tAkethAt »

zlatoto написа:с програмта Everest
А за безплатен ъпдейт на драйверите - http://www.drivermax.com/download.htm Успех! ;)
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Потребителски аватар
ShoT
Редовен
Мнения: 68
Регистриран: 19.01.2012, 21:07
Мишка: a4tech X6-90D
Ник в CS: Click

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от ShoT »

Я малко пояснете за евереста, защото не съм я ползвал досега...
------------------------------------------------------------------------------------
Когато четете това бъдете усмихнати, иначе ще ви навестя и ще ви усмихна на силa... :D

xda
Новак
Мнения: 19
Регистриран: 29.01.2012, 11:36
Мишка: Basic Optical Mouse
Ник в CS: xda
Местоположение: София

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от xda »

отиваш в датата. сваляш еверест портабъл и като щракнеш на конфигурация отиваш на видео еди си какво си беше и там зяпаш какво пише :)

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от 2GOOD »

ShoT написа:Ами имам един много дразнещ проблем! Значи преди 3 дена си взех нов монитор и като мърдам мишката по екрана, тя някак си е по бавна !
Малко смешен проблем, но е дразнещ. Кажете ми как да си го оправя :?

Според мен, проблема който описва е свързан с т.н. Input LAG, който се наблюдава при някои LCD мониторите - всичките. При някои модели той е повече, при други по-малко. Симптомите се изразяват в това, че вие извършвате някакво действие и го виждате на екрана със закъснение от 30-100мс, най-лесно се разбира примерно като хванете един калкулатор и го местите рязко, вие мърдате мишката а на екрана се вижда малко по-късно самото действие.

Този проблем е най-осезаем, когато има включени допълнителни настройки на монитора за подобряване на изображението, като динамичен контраст и други. Проблема е, че сигнала от видео картата влиза в процесора на монитора, той решава какви корекции да направи на самото изображение и чак след това го праща на матрицата. При различните модели "екстрата" е различна... примерно при филипс има Photo, Movie, Office и други профили. Най-добре е ако има профил GAME да се избере той или просто да се остави на Стандарт, тогава сигнала няма да се обработва от процесора.

Ето сравнение м/у два монитора:

blind88
CS Admin, Jr.
Мнения: 54
Регистриран: 11.05.2011, 08:45

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от blind88 »

Можеш да видиш в каква виео карта като напишеш в run "Dxdiag"

Потребителски аватар
ShoT
Редовен
Мнения: 68
Регистриран: 19.01.2012, 21:07
Мишка: a4tech X6-90D
Ник в CS: Click

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от ShoT »

Звукът си го оправих, но монитора дайте ммалко повече информация, не искам да си овеличавам бързината на мишката а да не забавя !
------------------------------------------------------------------------------------
Когато четете това бъдете усмихнати, иначе ще ви навестя и ще ви усмихна на силa... :D

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Моля помогнетеее!!!

Мнение от 2GOOD »

Това ли е което описах аз или е нещо друго... дефинирай забавя ?!!

Отговори