Проблем със звука на лаптопа.

Обсъждане на проблеми свързани със софтуера(програми, драйвери ...)
Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Проблем със звука на лаптопа.

Мнение от fallangel »

Имам проблем с звука на лаптопа. След като направя преинсталиране на windows XP всичко е наред но след около 1 месец(може и по малко), иконката за саунда от таскбара ми изчезва и не мога да си коригирам силата на звука. Трябва да влизам в контрол панел и от там в настройките на звука и там има плазгач за силата на звука, а като му дам една отметка чрез която трябва да ми изкара иконката на таскбара ми дава грешка че не е инсталиран драйвер за звука(драйвъра е инсталиран и работи, звук също има). Помагайте !
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
AnHiMiLaToR
Kinda Boss
Мнения: 447
Регистриран: 05.06.2008, 21:43
Мишка: Logitech G1
Аватарът на The Prodigy
Зареждане…

Re: Проблем със звука на лаптопа.

Мнение от AnHiMiLaToR »

По спомен, един мой приятел имаше подобен проблем (ако не и същия), решението за него беше да си сложи SP3 - този оригиналния, който Microsoft бяха пуснали за сваляне свободно - не знам ти с какъв си, но ти препоръчвам да сложиш него ако не си със същия. Друго, което бих направил ако е мой компютъра, е да сложа една антивирусна, поне за пробата - може да ти се намърдва вирус без да забележиш, дори да внимаваш (сблъсквал съм се с подобно нещо - правих инсталациите само от вече изтеглени, сигурни файлове и пак имаше инфекция, тогава проблема беше, че по мрежата се разпространяваше някаква гадинка).

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Проблем със звука на лаптопа.

Мнение от fallangel »

За антивирусната може и да пробвам, нямам наистина, на лаптопа не слагам понеже посещавам едни и същи сайтове и знам че са сигурни. За SP-то с 3 съм. Някакви други идеи, пробвал съм 3 различни XP windows-a само на последния се задържа повече време даже си помислих че се е оправило защото на предните го правеше до няколко дена.

Потребителски аватар
zlatoto
Модератор
Мнения: 879
Регистриран: 09.03.2010, 22:03
Пол: Жена
Местоположение: Бургас

Re: Проблем със звука на лаптопа.

Мнение от zlatoto »

Фал, аз не ги разбирам много тия работи и вероятно ще си пробвал...
Сложи най-новия драйвър на аудиото :) И аз на стария комп имах подобен проблем, но той беше от самата версиа на уиндолса, както и много други бъгове :)

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Проблем със звука на лаптопа.

Мнение от aXNJI »

Случвало ми се е.
Проблема е че си премахнал част от драйвъра за звука или целия.
Решението е: трудно...
Има няколко варианта:
Пробвай да инсталираш нов аудио драйвър стискай палци и се моли на господ дадения .dll файл, който липсва да се инсталира.
това решение може и да не даде резултат... шанса е 60% но си струва да се направи, просто защото е лесно и отнема 5 мин заедно с търсенето в нета.
2рия вариант е намираш CD-то на уиндолса и го ръчкаш в компа, като НЕ ПРЕИНСТАЛИРАШ, а даваш Repair. като гледам е XP което е хубаво, защото на седмицата repair-a е пълна боза и след 10 мин избиране на опции и зареждане на СЪЩИЯ ДИСК от който си го инсталнал, ти казва "Абе тва е друг диск дай си ми моя" и прекъсва.

3тия вариант: превеждаш това което ти пише на английски и пишеш в гугъл, 1000% този бъг не се случва за сефте... ха това е ХР все пак :D

Успех :)
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Отговори