Да си защитим ника си в цс!

Колкото и да е лудо.. споделете го с нас!
Потребителски аватар
Damqn
Пристрастен
Мнения: 156
Регистриран: 08.09.2011, 16:56
Мишка: Made in China
Ник в CS: shooter®
Местоположение: обл. Варна
Контакти:

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от Damqn »

Ем .. радвам се за това
Нека да стане реалност :Д :mrgreen:
Животът е твърде важен за да го взимаме насериозно.Изображение

Потребителски аватар
haho0o
Редовен
Мнения: 50
Регистриран: 06.02.2012, 11:14
Мишка: някъква измислена от 10 лв.
Ник в CS: haMLe7
Местоположение: някъде покрай морето .......

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от haho0o »

h0rNe7 това е много добра идея добре ще е да можем да си защитим никовете от злооупотреба , играл съм в такива сървъри , в които си правиш регистрация на ника от сайта на сървъра и готово ника ти е защитен . :D Ти и без да си регистираш ника можеш да играеш в сървъра ,но ника не ти е защитен. Хубаво ще е, ако и PsychoTraning's сървърите станат такa . :D :D :mrgreen:
Изображение
Богатството създава приятели, а бедността ги изпитва!

Потребителски аватар
AnHiMiLaToR
Kinda Boss
Мнения: 447
Регистриран: 05.06.2008, 21:43
Мишка: Logitech G1
Аватарът на The Prodigy
Зареждане…

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от AnHiMiLaToR »

haho0o написа:h0rNe7 това е много добра идея добре ще е да можем да си защитим никовете от злооупотреба , играл съм в такива сървъри , в които си правиш регистрация на ника от сайта на сървъра и готово ника ти е защитен . :D Ти и без да си регистираш ника можеш да играеш в сървъра ,но ника не ти е защитен. Хубаво ще е, ако и PsychoTraning's сървърите станат такa . :D :D :mrgreen:
Да, ама идва и другия момент - ако някой ми е откраднал ника и го регистрира преди мен, в момента, в който вляза в сървъра и се напиша с моя си ник, ще бъда кикнат и ще трябва да си играем на доказване кой ник на кой е.

Потребителски аватар
Damqn
Пристрастен
Мнения: 156
Регистриран: 08.09.2011, 16:56
Мишка: Made in China
Ник в CS: shooter®
Местоположение: обл. Варна
Контакти:

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от Damqn »

Ем ... трябва да се регистрираш .
Може и без да се регистрираш но мисля че ще го направят както трябва :lol:
хората си знаят работа .НЕ мисля ,че това е пречка
От една страна има логика и така нататък .
Животът е твърде важен за да го взимаме насериозно.Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от 2GOOD »

AnHiMiLaToR написа: Да, ама идва и другия момент - ако някой ми е откраднал ника и го регистрира преди мен, в момента, в който вляза в сървъра и се напиша с моя си ник, ще бъда кикнат и ще трябва да си играем на доказване кой ник на кой е.
Може би трябва да направим единна система от сървъри в БГ, нещо като консорциум и да споделяме информацията за никовете - т.е. да се пишат в една база, което за реалността в България едва ли ще стане, но няколко по-сериозни вериги можем да се съюзим :think:

Потребителски аватар
AnHiMiLaToR
Kinda Boss
Мнения: 447
Регистриран: 05.06.2008, 21:43
Мишка: Logitech G1
Аватарът на The Prodigy
Зареждане…

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от AnHiMiLaToR »

2GOOD написа:
AnHiMiLaToR написа: Да, ама идва и другия момент - ако някой ми е откраднал ника и го регистрира преди мен, в момента, в който вляза в сървъра и се напиша с моя си ник, ще бъда кикнат и ще трябва да си играем на доказване кой ник на кой е.
Може би трябва да направим единна система от сървъри в БГ, нещо като консорциум и да споделяме информацията за никовете - т.е. да се пишат в една база, което за реалността в България едва ли ще стане, но няколко по-сериозни вериги можем да се съюзим :think:
Това е най-добрия случай. Иначе на мен сега ми дойде идея (ако ще правим защита по ник):
Влизаш във формуляра за защита на ник, системата проверява поискания ник колко пъти е играл от текущото IP (IP-тата ги има записани в PsychoStats) и ако е с най-много игри от това IP, ОК, ако не - не. Поне по този критерии има горе-долу някаква сигурност.

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от 2GOOD »

Да звучи много добре, но може би първо трябва да пусна другите статсове.. оф доста работа се оформя :)

Потребителски аватар
AnHiMiLaToR
Kinda Boss
Мнения: 447
Регистриран: 05.06.2008, 21:43
Мишка: Logitech G1
Аватарът на The Prodigy
Зареждане…

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от AnHiMiLaToR »

Възлагай задачите. Аз излязох в почивка от унито. :D

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от 2GOOD »

Ами много е просто... първо трябва да намерим читъв и лек плъгин за регистрация - имаше един, но той позволява и регистрация през сървърите, а ние май не искаме това и може да трябва да се коригира - т.е. да се олекоти още. Задължително е плъгина да е с Sql, сле дкоето трябва в phpbb-то в профила да се добавят две полета ник и парола, като тия полета много лесно можем да ги коригираме дали ще са за всички или ще има критериий, примерно 10 поста или нещо ей такова, от друга страна май ще е по-лесно да се прегледа psychostats-a мисля, че на времето имаше нещо за регистриране на никове.. трябва да се помисли, защото май ще е по-лесно да се вкарват данните в базата.

..мда ето това бях гледал преди на джугана:
http://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=171460

Май ще е най-добре да не закачаме много psychostats-a, т.е. само да четем от там дали ip-to на този който иска да регистрира ника съвпада с това на този който е играл с ника.. хмм.. .действай

Потребителски аватар
AnHiMiLaToR
Kinda Boss
Мнения: 447
Регистриран: 05.06.2008, 21:43
Мишка: Logitech G1
Аватарът на The Prodigy
Зареждане…

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от AnHiMiLaToR »

Аз го виждам с формичка на сайта.
1. Пишеш си желания за регистрация ник и парола
2. Сайта проверява дали IP-то ти съвпада с най-играното (записано от PsychoStats) към това име
3. Записва се нов ред с име, парола и съответните флагове в users.ini

Разбира се горното да е защитено срещу injections. Тези дни като съм свободен вечерта (и ти) ще ти пиша и ще му измайсторим една бета за тестване.

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от aXNJI »

Сравняване на ИП мисля че е малко пресилено... Хората с динамични ИП-та ще видят бая зор докато влязат. Според мен парола и предварителна регистрация в сайта е достатъчна.

И извинявам се ако повтарям някой пост, но в момента нямам време да ги прегледам дали е казано.
За колегите от екипа да се направи изключение, да могат да влизат с други никове, аз лично едно 60% от времето съм с различен ник за да мога да следя хората, без да знаят че има админ вътре.
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Потребителски аватар
bogii
CS Admin
Мнения: 371
Регистриран: 17.10.2011, 16:41
Мишка: G903
Ник в CS: BoGiI
Местоположение: PLEVEN
Аватарът на Pokemon
Зареждане…

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от bogii »

Може да се ползва принципа на IRC за регистрацята на nick едно време вършише работа имаше различни опци за защита
стига технически да е възможно

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от minute »

aXNJI написа:Сравняване на ИП мисля че е малко пресилено... Хората с динамични ИП-та ще видят бая зор докато влязат. Според мен парола и предварителна регистрация в сайта е достатъчна.

И извинявам се ако повтарям някой пост, но в момента нямам време да ги прегледам дали е казано.
За колегите от екипа да се направи изключение, да могат да влизат с други никове, аз лично едно 60% от времето съм с различен ник за да мога да следя хората, без да знаят че има админ вътре.
Ахилчо, доколккото схващам идеята поне за сега е не да не можеш изобщо да цъкаш в сървъра ако не си регнат, а да имаш вид защита на ника с който играеш (примерно заради статс или репутация и т.н.) Ясно е, че админите ще си влизат с различни никове, които и да не са регнати няма да е от значение :-).


А вместо по ИП не става ли по стиим (по възможност оригинален). Смятам, че като си толкова сериозен и да искаш защита на ника, ще си купиш и оригинална игра за 15 долара, примерно. Ако е по стиим и се въвежда заедно с регистрацията във форум ще трябва да можеш да го променяш. Лошото, е че който пръв се регне той ще вземе ника, но отпада проверката по ИП а от тук и ограничението да си със статично. Мисля, че е по лесно за осъществяване да сравнаваме полетата в базата на форума с попълнен стиим, + това предполагам, че Анхито имаше в предвид не точно users.ini а аналога му (базата данни) дето е информацията за бановете ни и инфото за ауторизация на админите.
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от 2GOOD »

Мда... така.. значи първо към анхи - users.ini отдавна не ползваме :) -> SQL, проверката за IP ще мислим алгоритъм там.

Аз си мисля отделна за отделна таблица към същатата база с админите, но отделна за да няма бъркане///

Заедно с това няма да е лошо да вкараме едно друго предложение, което е към профила да се добави стаем-а имаше го преди като предложение от XeRo, като тези със стеам да могат директно да си запазят ник, без да имат нужда от пароли.

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: Да си защитим ника си в цс!

Мнение от minute »

Ами за отделна таблица към базата на психото изглежда ОК. Смисъл по - добре е да са отделно от админите, по лесно е за менажиране. Ако мислите можем първо наистина да пуснем първо стиим - никовете, мисля, че ще е по -лесно. Ако те работят ще бъдат и алтернатива на динамичните ИП - та.
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Отговори