обработка на информация - някакви идеи

Проблеми, съвети, номерца, трикове, настройки и команди за играта.
Still Ballin
CS Admin
Мнения: 621
Регистриран: 22.03.2012, 15:46
Мишка: повече мяса на плъх !!!
Ник в CS: BTK_BaBka
Местоположение: Русе

обработка на информация - някакви идеи

Мнение от Still Ballin »

днес искаха да ни спрат достъпа до интернет и имаме един отдел обработка на информации , от където виждат къде влизаме и какво пишем , може ли да ми кажете нянкъкав начин да им спра достъпа до този комп или да не виждат какво правя , и дали ще ме усетят ако направя нещо такова ? :confusion-helpsos:
Най-трудното нещо след 1 бутилка "Johnie Wallker" e Keep walking...

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от North »

"Виждат къде влизаме и какво пишем" е прекалено относително - това може да означава както и просто следене на трафика през мрежата, така и по един сладък keylogger на всеки компютър (макар че много ме съмнява това да е варианта в случая де).

Иначе начин да си скриеш компютъра от мониторинга на трафика няма - там щеш, не щеш, всичко се пази във вида "Компютър 192.168.1.10 прати пакет на компютър 213.231.137.56 от тип UDP в 12ч:34м:56с" (примерно). Предполагам обаче че щом искат да ви спрат интернета, това означава добавяне на порт 80 и още няколко в списъка на Firewall-a. Има си начини да се заобиколят, но както казах, пак ще се видят в логовете с трафика.

Без да ми дадеш повече инфо за това как точно искат да ви спрат достъпа до интернет нищо повече не мога да ти кажа :(
Изображение

Still Ballin
CS Admin
Мнения: 621
Регистриран: 22.03.2012, 15:46
Мишка: повече мяса на плъх !!!
Ник в CS: BTK_BaBka
Местоположение: Русе

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от Still Ballin »

off брат и аз съм скаран с тази сфера и едва ли ще мога да откопча някаква по детайлна информация , така ощо взето искаха да ни ограничът достъпа до фацебоок и това повлия на голяма част от сайтовете и не се влизаше , мисля че беше през фиревалл-а , интересно ми беше да разбера дали мога да им огранича даостапа на информация до моя комп да не виждат къде влизам и какво си пиша не че като си пиша на БГ разбират но принципно
Най-трудното нещо след 1 бутилка "Johnie Wallker" e Keep walking...

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от Bat Stoqn »

Единственото което можеш да направиш е да триеш историята на сайтовете според мен :think:

Потребителски аватар
North
Ex-CS Admin
Мнения: 162
Регистриран: 29.01.2012, 06:22
Местоположение: Някъде след public static void main()

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от North »

В такъв случай просто намираш едно free proxy (което да не бави много) и сайтовете които искат да ти ги блокират ги зареждаш оттам (ето ти едно чешко, което е безплатно и бързичко - цък). Другото, както каза тяната е да триеш историята от браузъра, или да ползваш Private Tabs - с тях докато сърфираш не записва информация в историята.

И една малка подробност - ако почнеш да ползваш прокси, зареждай през него само и единствено сайтовете които са ти блокирали, иначе ако целия ти трафик отива на 1 място, ще се усетят.

А да, и още една малка подробност - принципно може да се вижда какво пишеш по мрежата във фейсбук чатове, форуми и т.н., ако адреса на сайта не започва с https:// (тоест връзката не е криптирана и всичко се вижда в прав текст, затова повечето сайтове където правиш някакви плащания ползват криптирани връзки). Чатове по Skype няма как да се следят, те си ползват тяхно собствено криптиране. Но пък така или иначе, едва ли твоите хора са толкова много на брой, и имат някаква реална ползва, че да слухтят по мрежата как Иван си говори с Петър какви краставици ще вземат и колко ракия имат за довечера примерно :mrgreen: Да не говорим че 95% от хората въобще нямат идея как се прави всичко това.
Изображение

Still Ballin
CS Admin
Мнения: 621
Регистриран: 22.03.2012, 15:46
Мишка: повече мяса на плъх !!!
Ник в CS: BTK_BaBka
Местоположение: Русе

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от Still Ballin »

мерси за полезната информация и отделеното , време много ми помогнахте !!! :clap:
Най-трудното нещо след 1 бутилка "Johnie Wallker" e Keep walking...

Потребителски аватар
XeRo
Big Boss Pro Player
Мнения: 401
Регистриран: 06.09.2007, 00:43
Мишка: Logitech G203 Prodigy
Ник в CS: XeRo
Местоположение: Бургас
Контакти:
Зареждане…

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от XeRo »

Или пък ползвай Tor browser, който сам се свързва с прокси мрежа и при всяко ново зареждане си с ново ИП, препоръчвам го.
Друг вариант е с Team Viewer към твойта си машина в къщи.

Still Ballin
CS Admin
Мнения: 621
Регистриран: 22.03.2012, 15:46
Мишка: повече мяса на плъх !!!
Ник в CS: BTK_BaBka
Местоположение: Русе

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от Still Ballin »

:clap: :dance: :clap: мерси херо не бях се сещал
Най-трудното нещо след 1 бутилка "Johnie Wallker" e Keep walking...

Still Ballin
CS Admin
Мнения: 621
Регистриран: 22.03.2012, 15:46
Мишка: повече мяса на плъх !!!
Ник в CS: BTK_BaBka
Местоположение: Русе

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от Still Ballin »

доидах днес на работа и нау4авам 4е са инсталнали на вси4ки ПЦ-та Теам Виеюер за да вийдат с какво се занивамаваме та въпроса ми е ако използвам тор броюсер ще се издам ли ? и за това не мога да влизам днес :) гадни шефове еи
Най-трудното нещо след 1 бутилка "Johnie Wallker" e Keep walking...

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от 2GOOD »

Не съм чел цялата тема, само въпроса... така поднес означава, че имаш keylogger и програма за следене на активността - доста от по-сериозните компании имат такива - нищо не можеш да направи освен може би да напуснеш :) Ако само следят интернет трафика - това по-лесно може да се реши с VPN криптирана връзка, но еда ли ще имаш права върху Windows-а да изградиш таква...

Still Ballin
CS Admin
Мнения: 621
Регистриран: 22.03.2012, 15:46
Мишка: повече мяса на плъх !!!
Ник в CS: BTK_BaBka
Местоположение: Русе

Re: обработка на информация - някакви идеи

Мнение от Still Ballin »

Еми тогава ще си влизам пък каквото ще да става , да ме уволнят ако искат тогава да си бия камшика кам швеция пак :)
Най-трудното нещо след 1 бутилка "Johnie Wallker" e Keep walking...

Отговори