Ужасно гаден порблем

Проблеми, съвети, номерца, трикове, настройки и команди за играта.
Потребителски аватар
raffyy
Новак
Мнения: 16
Регистриран: 04.03.2013, 20:33
Мишка: GM-M5050X
Ник в CS: rampapapam

Ужасно гаден порблем

Мнение от raffyy »

Здравейте преди около час с един приятел си говорехме по скайп и той ми изпрати някакъв файл с разширение .vbs. Даде ми грешка и реших да се опитам да го отваря с notepad ( :doh: ). Аз обаче както бързам и не съм махнал тикчето на "Винаги изплозвай избрана програма.. за отваряне на този вид файл". И дотук, сега всички програми и игри се отварят в notepad, само Google Chrome и Скайп успявам да ги подкарам.
Пробвах и с това но нищо не стана..

1. Затворете всички папки прозорци, които са отворени в момента.

2. Стартирайте Task Manager, като използвате CTRL + SHIFT + ESC, или чрез ппоставяне във Изпълни на taskmgr.exe.

3. В раздела процеси, щракнете с десния бутон върху процеса Explorer.exe и изберете Край на процеса.

4. Щракнете върху бутона Край на процеса, когато попита за потвърждение.

5. От менюто Файл на Task Manager, Нова задача (изпълнение)

6. Напишете cmd.exe и кликнете OK

7. В прозореца на командния ред, въведете команди една по една и натиснете ENTER след всяка команда:

CD /d %userprofile%\AppData\Local

DEL IconCache.db /a

EXIT

8. В Task Manager, щракнете върху Файл, Нова задача (изпълнение)

9. Въведете Explorer.exe и натиснете ОК.

Ще съм много благодарен ако някой има предлоение. Последната ми надежда е преинсталация на Windows-a.

Приятна вечер :?

Потребителски аватар
fallangel
Big Boss HardCore
Мнения: 1491
Регистриран: 06.09.2007, 08:12
Мишка: A4Tech Bloody R3
Ник в CS: fallangel
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Ужасно гаден порблем

Мнение от fallangel »

Добре де не можеш ли да промениш настройката като отвориш даден фаил и отидеш на пропертис ?

Потребителски аватар
raffyy
Новак
Мнения: 16
Регистриран: 04.03.2013, 20:33
Мишка: GM-M5050X
Ник в CS: rampapapam

Re: Ужасно гаден порблем

Мнение от raffyy »

Не съм много на "ти" с компютрите така че не знам за каква настройка говориш :mrgreen: ако може малко по-подробно :oops:

Потребителски аватар
Viko
CS Admin, Jr.
Мнения: 91
Регистриран: 19.04.2013, 13:41
Ник в CS: Viko

Re: Ужасно гаден порблем

Мнение от Viko »

И на мен ми стана така и сега като искам да пусна програма или игра трябва да я пускам от папката в която е инсталирана,а иначе ако го преинсталираш ще се оправи :doh:

Михаил
Напредващ
Мнения: 31
Регистриран: 04.03.2012, 18:09
Мишка: x7

Re: Ужасно гаден порблем

Мнение от Михаил »

Знайш ли кво, слагаш тая програма на работния плот, щтракаш второто копче върху нея, след това "Настройки"/"Properties" след това "Отвори с, смяна"/"Open with, change" избираш си дадената апликация, даваш ОК и си готов ;)

Отговори