Две Н-та или едно

Уроци свързани с Counter Strike или други игри и програми.
Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Две Н-та или едно

Мнение от tAkethAt »

1. http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 1079883023
Цитирам:
1. С двойно “н” се пишат прилагателни имена, образувани от основната форма
за мъжки род с наставка -нен. Във формите за ж. р., ср. р. и мн. ч. изпада
-е- от наставката -нен:

военен- военна, военно, военни
(военнопленник)
временен- временна, временно, временни
именен- именна, именно, именни
каменен- каменна, каменно, каменни
постоянен - постоянна, постоянно, постоянни
съвременен - съвременна, съвременно, съвременни
странен - странна, странно, странни
(странноприемница)

2. С единично “н” са прилагателни имена, образувани от форми за мъжки род
с наставка -ен:
свещен - свещена, свещено, свещени
обикновен - обикнове на,обикнове но,обикнове ни
съвършен - съвършена, съвършено, съвършени
рожден - рождена, рождено, рождени

Забележка:
С единично“н” се пишат прилагателното име фин(фина, фино, фини) и
съществителните имена въстаник, изгнаник, леност, посланик.
Извод: "рожденик" (рожден не, рожденен :) ) ,
"именник" (именен)

2.http://bg.wiktionary.org/wiki/%D1%80%D0 ... 0%B8%D0%BA

Скрийншот: http://prikachi.com/images/130/4400130x.png
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

napafkan
Ex-CS Admin
Мнения: 94
Регистриран: 15.04.2011, 02:24
Мишка: 1.5
Ник в CS: az sam si obiknoven 4ovek sam si
Местоположение: Bourgas moreto be :P

Re: Две Н-та или едно

Мнение от napafkan »

Днеска ли го научи това :D
I never lie, even when I tell the truth :D
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
lanselot
Ex-CS Admin
Мнения: 492
Регистриран: 08.09.2011, 18:47
Мишка: x7 705k
Ник в CS: DefuseR * LANSELOT[D]OBI

Re: Две Н-та или едно

Мнение от lanselot »

:Д ИскреНо се забавлявам. Макар, че темата е мн. подходяща и полезна, имайки впредвид голямата част от неграмотни човечлета във форума ...
Можещите, могат да имат това, което си пожелаят!!!!!

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Две Н-та или едно

Мнение от Bat Stoqn »

lanselot написа::Д ИскреНо се забавлявам. Макар, че темата е мн. подходяща и полезна, имайки впредвид голямата част от неграмотни човечлета във форума ...
Това значи ли че и ти си неграмотен :?: Големи професори се извъдихте тука :naughty:

Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Re: Две Н-та или едно

Мнение от tAkethAt »

napafkan написа:Днеска ли го научи това :D
Това съм го учил в 3 клас, но исках да поправя грешката на началната страница за рожденници -те :)
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Две Н-та или едно

Мнение от Bat Stoqn »

tAkethAt написа:
napafkan написа:Днеска ли го научи това :D
Това съм го учил в 3 клас, но исках да поправя грешката на началната страница за рожденници -те :)
То човек да не се обърка,в училище толкова не ни следяха навремето :D

Потребителски аватар
lanselot
Ex-CS Admin
Мнения: 492
Регистриран: 08.09.2011, 18:47
Мишка: x7 705k
Ник в CS: DefuseR * LANSELOT[D]OBI

Re: Две Н-та или едно

Мнение от lanselot »

Чичо, извинявай, но различавай, ако обичаш майтап от серизен коментар. ЗНАМ, че треА да си поръсиш мерудията навсякъде, но не ме апофострофирай, ако обичаш, понеже съм убеден, че ако ти разгледам коментарите ще остана попарен. Думата човечлета е написана неграмотно и неправилно? Инт. гледна точка изрази, треАше да се обадиш, нали? Не съм професор, но съм достатъчно грамотен, за да напиша изречение, след което да се чудиш кво да ми измъдриш. Гений!
Можещите, могат да имат това, което си пожелаят!!!!!

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Две Н-та или едно

Мнение от Bat Stoqn »

lanselot написа:Чичо, извинявай, но различавай, ако обичаш майтап от серизен коментар. ЗНАМ, че треА да си поръсиш мерудията навсякъде, но не ме апофострофирай, ако обичаш, понеже съм убеден, че ако ти разгледам коментарите ще остана попарен. Думата човечлета е написана неграмотно и неправилно? Инт. гледна точка изрази, треАше да се обадиш, нали? Не съм професор, но съм достатъчно грамотен, за да напиша изречение, след което да се чудиш кво да ми измъдриш. Гений!
Ти ще ми ядеш мерудията накрая,къде съм казал че си неграмотен :?:Питах те,това че си се объркал някъде правили те неграмотен.Ама тя твоята работа гузен негонен бяга

Потребителски аватар
lanselot
Ex-CS Admin
Мнения: 492
Регистриран: 08.09.2011, 18:47
Мишка: x7 705k
Ник в CS: DefuseR * LANSELOT[D]OBI

Re: Две Н-та или едно

Мнение от lanselot »

tqnata78 написа:
lanselot написа:Чичо, извинявай, но различавай, ако обичаш майтап от серизен коментар. ЗНАМ, че треА да си поръсиш мерудията навсякъде, но не ме апофострофирай, ако обичаш, понеже съм убеден, че ако ти разгледам коментарите ще остана попарен. Думата човечлета е написана неграмотно и неправилно? Инт. гледна точка изрази, треАше да се обадиш, нали? Не съм професор, но съм достатъчно грамотен, за да напиша изречение, след което да се чудиш кво да ми измъдриш. Гений!
Ти ще ми ядеш мерудията накрая,къде съм казал че си неграмотен :?:Питах те,това че си се объркал някъде правили те неграмотен.Ама тя твоята работа гузен негонен бяга
Както кажеш, но не обичам мерудия. Инт. ми стана защо ми подчерта думата човечлета, при условие, че е написана правилно в умалителен вариант, но наистина мн. мозък бълва от последния ти довод, така че гузен, мисля да не ти отговарям подобаващо ;)
Можещите, могат да имат това, което си пожелаят!!!!!

Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Re: Две Н-та или едно

Мнение от tAkethAt »

lanselot написа:
tqnata78 написа:
lanselot написа:Чичо, извинявай, но различавай, ако обичаш майтап от серизен коментар. ЗНАМ, че треА да си поръсиш мерудията навсякъде, но не ме апофострофирай, ако обичаш, понеже съм убеден, че ако ти разгледам коментарите ще остана попарен. Думата човечлета е написана неграмотно и неправилно? Инт. гледна точка изрази, треАше да се обадиш, нали? Не съм професор, но съм достатъчно грамотен, за да напиша изречение, след което да се чудиш кво да ми измъдриш. Гений!
Ти ще ми ядеш мерудията накрая,къде съм казал че си неграмотен :?:Питах те,това че си се объркал някъде правили те неграмотен.Ама тя твоята работа гузен негонен бяга
Както кажеш, но не обичам мерудия. Инт. ми стана защо ми подчерта думата човечлета, при условие, че е написана правилно в умалителен вариант, но наистина мн. мозък бълва от последния ти довод, така че гузен, мисля да не ти отговарям подобаващо ;)
Умаленото е човечетачовечлета си е грешно :)
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Потребителски аватар
lanselot
Ex-CS Admin
Мнения: 492
Регистриран: 08.09.2011, 18:47
Мишка: x7 705k
Ник в CS: DefuseR * LANSELOT[D]OBI

Re: Две Н-та или едно

Мнение от lanselot »

"Значи имаше 1 филм, в които се сещам само за 2 полицая, 1 от тях влиза в 1 камера и вратата се затваря и не може да излезе и след като излезе, започна да се разпада кожата му .." :) всичко разбрах. Нека изясня горенаписната дума "човечлета". Следната думица, не е книжовна, но се използва в ежедневието и не е написана неправилно, та беше неуместно да изказвате некомпетентно мнение. Максимата "Ум царува, ум робува, ум патки пасе", важи в пълна сила. Спешъл за takethat, братле не коригираш правилния човек.. Цитатът е извадка от първия ти коментар, на който се натъкнах - смятай, ако се разровя, ще стане страшно ххх... :* Човечлета
Можещите, могат да имат това, което си пожелаят!!!!!

Потребителски аватар
tAkethAt
Ex-CS Admin
Мнения: 321
Регистриран: 24.08.2011, 06:44
Мишка: CANYON
Ник в CS: slabAK

Re: Две Н-та или едно

Мнение от tAkethAt »

:D Усещам, че много яко почваш да се дразниш, човечле :) Ако искаш аз, да се "разрова" за твойти селски изрази :)
И ти не си човека, който мен ще "поправа" , Окей? "Тва" , че съм казал, че няма такава дума "човечле" (човечлета) (дори не съм чувал за "такавъ думъ") си е напълно вярно :) Ако "треа" ще си коригирам коментара, ако искъш, човечле :)
"О, неразумни и юроде! Що се срамуваш да се наречеш българин, и не четеш, и не говориш на своя език?

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: Две Н-та или едно

Мнение от minute »

Ако продължавате, ще заключа темата!
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
bulletstorm
CS Admin, Jr.
Мнения: 228
Регистриран: 29.04.2011, 00:19
Мишка: с кабел
Ник в CS: как дое
Местоположение: у нази на компа
Аватарът на tanko 1
Зареждане…

Re: Две Н-та или едно

Мнение от bulletstorm »

КАКВИ СА ТИЯ ДЕТСКИ РАБОТИ, ГОЛЕМИ ХОРА СТЕ ?!?!
НИЕ ЕКИП ЛИ СМЕ ИЛИ КАКВО, ТОЛКОВА КАРАНИЦИ И СРЪДНИ НЕ СЪМ ВИЖДАЛ, КОЛКОТО В ПОСЛЕДНИЯ МЕСЕЦ.
Изображение

Потребителски аватар
lanselot
Ex-CS Admin
Мнения: 492
Регистриран: 08.09.2011, 18:47
Мишка: x7 705k
Ник в CS: DefuseR * LANSELOT[D]OBI

Re: Две Н-та или едно

Мнение от lanselot »

Отдавна не съм спорил с момък притежаващ ниско IQ, самия начин по който се изказваш, рязко ми навява мисълта, как природата те е лишила от най-важното. Сам се сети кое. Искам да се разровиш за селските ми коментари, че ми стана инт. . Гледай си филма ченгето дето влиза в камерата и изрази грамотното си мнение, за да ни покажеш как не трябва да се изказва младото поколение.
Можещите, могат да имат това, което си пожелаят!!!!!

Заключена