Как да имаме малко пинг и много фпс

Уроци свързани с Counter Strike или други игри и програми.
Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Как да имаме малко пинг и много фпс

Мнение от Bat Stoqn »

И без антивирусна и пуснат торент немога да дигна повече от 60 фпс :think:

Потребителски аватар
Fair Play
CS Admin
Мнения: 497
Регистриран: 20.01.2010, 02:15
Мишка: A4TECH X-766FS
Ник в CS: Fair Play
Местоположение: Някъде до морето :)

Re: Как да имаме малко пинг и много фпс

Мнение от Fair Play »

tqnata78 написа:И без антивирусна и пуснат торент немога да дигна повече от 60 фпс :think:
Ако си с карта нВидиа

aко си с АТИ немога да ти помогна :)
He is Machine! He is Legend! He is Fair Play!

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: Как да имаме малко пинг и много фпс - Изключване на vsyn

Мнение от 2GOOD »

tqnata78 написа:И без антивирусна и пуснат торент немога да дигна повече от 60 фпс :think:
Това е защото имаш активиран v-sync - на бг - вертикална синхронизация на честотота на монитора с кадрите за секунда на играта.
изключва се така:
Изключване на vsync - 60fps problem

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Как да имаме малко пинг и много фпс

Мнение от Bat Stoqn »

Малееее голямо черпене ще черпя Fair Play :clap: мерси стана ся е на 99 :dance: .Довечера да не ме карате да си прая демо :lol:

Потребителски аватар
dSp # chap0wn1ka
Напредващ
Мнения: 38
Регистриран: 04.05.2009, 13:12
Мишка: XL-730K/3600dpi/3skorost/3sens

Re: Как да имаме малко пинг и много фпс

Мнение от dSp # chap0wn1ka »

2GOOD написа:1. Никога не правете процеса на RealTime - това сам още "сбози нещатата" - Above Normal е достатъчно, но ако държите може и на High
2. До чаровника... нямаш инсталирани драйвери за видео картата, затова играеш на софтуер - намираш каква ти е картата и теглиш драйвери от сайта произодител.
3. За виста и 7 - Десен бутон на иконката на цс-а, таб: Compatibility изибрате отметката Disable visual themes

Много е важно когато влизате да играете ЦС, без значение параметрите на машината и/или интернета да ИЗКЮЧВАТЕ торрент програмата си както и антивирусната програма.
всичко е изпълнено,ОпенГл се оправи,но лага пак 150 :(
Изображение

Потребителски аватар
zlatoto
Модератор
Мнения: 879
Регистриран: 09.03.2010, 22:03
Пол: Жена
Местоположение: Бургас

Re: Как да имаме малко пинг и много фпс

Мнение от zlatoto »

Драпни друг цс

Потребителски аватар
OldDirtyBastard
CS Admin, Jr.
Мнения: 395
Регистриран: 04.05.2011, 19:30
Ник в CS: OL' DIRTY BASTARD IZ NO GOOD

Re: Как да имаме малко пинг и много фпс

Мнение от OldDirtyBastard »

Сега...виждам,че не сте много на ясно с цялата история така,че нека да ви помогна за някои дребни нещица.
Първо FPS не се влияе от това на кой ISP сте абонат или по просто казано интернет връзката ви няма нищо общо с вашето FPS.
FPS зависи изцяло от капацитета на вашата система.Реално самата игра не може да се похвали с колоритна графика и блестящи нюанси,което означава,че не ни трябва машина за 2500 лв. например за да играем CS.
За 90% от игрите винаги е било важна RAM паметта и видео адаптера.CS използва съвсем малка част от вашият процесор около 600 mHz,така,че няма от какво да се притеснявате.Проблемът,че ви "лагва" (което всъщност не е правилната дума,защото това е мрежови термин) е,защото играете в сървъри за по 24 до 32 души,демек вашата машина се справя с голям брой детайли в сравнение,ако играете 10 човека в сървъра.Искам да кажа,че,когато почне рунда първото нещо,което виждате е 12-16 човека на куп и е нещо нормално видео картата ви да се затрудни в обработката на това,което виждате в момента.В този ред на мисли,ако прибавим и програмите,които значително натоварват процесорът ви,то е голяма вероятността да ви "насича" - това е по-правилното название на това,което всъщност се случва докато играете,защото макар играта да не използва много от процесора,то картината(всички тези кадри - FPS),която предава видео картата ви се обработва именно от него и ако "нещо" бави чипа съответно няма да се справя пълноценно и за това имате low fps :P
Сега,командите,които е дал АНОНИМНИЯТ 80% от тях не оказват никакво влияние върху FPS-то на играта.

developer 1 - изкуствено повишава FPS,още преди 6 години valve обявиха,че FPS лимитът е локнат на 100.Разлика,ще усетите в скока,няма забавяне.Но дори и 400 FPS да имате,то тези кадри не са реални :) повече от 100 не може да имате.
cl_shadows 1 - сянката под играчите ? едва ли може да окаже и 0.00001 кадър намаление
cl_minmodels 1 - с тази команда,ще виждате играчите от вашият отбор в един скин за T > 1-2,за CT 2-4,ще е добре,ако я ползвате,така отпада задачата на видео картата ви да зарежда 4 различни скина на съотборниците ви
max_shells 0 - гилзите от оръжията,също нещо миниатюрно като детайл
max_smokepuffs 0 - това също е полезно да го ползвате,за повечето от вас,голям проблем са димките,макар на 0 да е нечестно :)
fps_modem 101 - обратнопропорционалното на fps_max,
mat_dxlevel -70 - тази команда е не съществуваща в конзолният cvar,дори без задаването на DX7,играта няма да тръгне на 10,това е абсурд :lol:
cl_showfps 1 - ще ви показва вашето FPS в горният ляв ъгъл
cl_updaterate 101 - мрежова команда,няма да ви помогне за FPS,друго значение има,но е дълга и широка
cl_cmdrate 101 - също мрежова команда и също дълга и широка
rate 25000 - по принцип valve обявиха,че rate на HL:1 engine-а,ще е макс 20000,но нищо не ви пречи да зададете и 25000
fps_max 101 - най-важната команда за добра игра
m_filter 1 - това е излишна командата m = mouse,това е настройка за мишката ви няма приложение тук,filter не знам дали има смисъл да го обяснявам :P
gl_cull 1 ------------------------ не пипай,стойностите на тези команди не е препоръчително да се променят,дори и да ги промените,няма да настъпи съществена разликата,защото изискват настройки по графичният драйвър OpenGL на видео картата ви,като Antialiasing,Anisotropic effects и прочие
gl_keeptjunctions 0 ---------- не пипай
gl_max_size 128 -------------- не пипай
gl_clear 0 ---------------------- не пипай
r_mirroralpha 0 --------------- не пипай - r = render,за да променяте каквото и да било по render режима в който играта тръгва,трябва машината ви да е пълна кочина от преди 8-9 години :D
cl_weather 0 - ще спре капките дъжд на de_aztec,играните по принцип карти като de_dust2,de_nuke,de_train,de_inferno "нямат климатични особености" така да го кажа :lol: :lol:
gl_picmip 1 -------------------- не пипай
r_mmx 1 ----------------------- не пипай
gl_ztrick 1 --------------------- не пипай
ex_interp - тази команда,по принцип не трябва да ви интересува,това е майката или сърцето да го наречем на CS,мрежовият код на играта,интерполацията отговаря за правилното подреждане на това,което всъщност виждаме докато играем,0.1 се използва за online игра,0.01 е за LAN игра,не искам да си правя труда да обяснявам,защото наистина е сложничко,но,ако някой има желание да каже :P

също така,пингът това е друг мрежови термин,по нищо не се влияе от това,колко е мощна системата ви,контролът,който имате върху е повърхностен,защото главно се определя от вашият доставчик и от това през колко други сървърни трасета минава и т.н. и т.н.,така,че не се надлъгвайте един друг :wink: нямам нищо против да ви разясня всички тези подробности само,ако искате,но се притеснявам,че тези неща не ви трябва да ги знаете за да играете любимата си игра :dance:

ayhan9620
Напредващ
Мнения: 49
Регистриран: 18.05.2011, 12:38
Мишка: logitech

Хора може ли да ми помогнете имам висок пинг

Мнение от ayhan9620 »

по-някога имам висок пинг между 100-250 иа като вляза в сървъра ме изхвърля как мога да си го намаля моля помогнете ми
Живей днес , защото вчера няма да се върне , а утре може и да не дойде...

Потребителски аватар
OldDirtyBastard
CS Admin, Jr.
Мнения: 395
Регистриран: 04.05.2011, 19:30
Ник в CS: OL' DIRTY BASTARD IZ NO GOOD

Re: Хора може ли да ми помогнете имам висок пинг

Мнение от OldDirtyBastard »

ayhan9620 написа:по-някога имам висок пинг между 100-250 иа като вляза в сървъра ме изхвърля как мога да си го намаля моля помогнете ми
Твоят проблем е в доставчика ти на интернет,обади им се тегли им една майна,питай ги "Аз за КВО плащам?!",освен,ако не живее в някое затънтено селце в дълбоката провинция :D няма да имаш много голям избор за доставчик,за това можеш да останеш доволен на това,което се предлага :(

Потребителски аватар
pavlinborisov
Напредващ
Мнения: 22
Регистриран: 11.10.2011, 13:59
Мишка: Tech
Ник в CS: Just

Re: Как да имаме малко пинг и много фпс

Мнение от pavlinborisov »

fps_max "101"
(наглася максималните кадри за секунда)

Потребителски аватар
OldDirtyBastard
CS Admin, Jr.
Мнения: 395
Регистриран: 04.05.2011, 19:30
Ник в CS: OL' DIRTY BASTARD IZ NO GOOD

Re: Как да имаме малко пинг и много фпс

Мнение от OldDirtyBastard »

pavlinborisov написа:fps_max "101"
(наглася максималните кадри за секунда)
fps_modem наглася минимални кадри за секунда :lol: so what :P

Отговори