Тренировки с тежести и бойни изкуства

Диети, тренировки, добавки, медикаменти и др.
Потребителски аватар
Vendetta
CS Admin
Мнения: 82
Регистриран: 20.09.2008, 22:49
Местоположение: Поморие
Контакти:

Тренировки с тежести и бойни изкуства

Мнение от Vendetta »

Когато тренирам в нашата зала често идват момчета занимаващи се с бойни спортове. Не е точно мма, но пак упражняват борба и долу и горе. Разрешени са всякакви кикове, удари с лакти, колена и ключове. Понеже нямат и точно определена дисциплина нивото е далеч от професионално, за това и доста момчета не се притесняват да тренират с щанги, с цел да изградят що годе добра физика. Всеки иска да се развива в много посоки. И те не правят изключение. Проблема е в това, че не мога да ги опътя качествено, тъй като нямам наблюдения върху типа им на тренировки, а и те са подвластни на доста митове и легенди. Въртят ми се някакви смътни мисли в главата, но ще е добре ако може някой по-компетентен да се изкаже. Въпросите ми са от типа.. кои мускулни групи помагат в двубоите, примерно за по-силен кик, по силно круше, повече ..Като цяло на кои упражнения да наблягат и защо? Колко тренировки в седмицата са удачни за покачване на качествена маса, ако 3-4 дни се занимават с БИ?
Въобще какво е нужно за изграждането на една добра, мускулеста физика, притежаваща всички.. или поне повечето плюсове от двете страни ? Знам, че комбинации от типа са доста трудни.. но не са непостижими !
no mersy,no pity,no fear

Никога не е късно да научиш,че си идиот!

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тренировки с тежести и бойни изкуства

Мнение от r3l4x4 »

Vendetta написа:Когато тренирам в нашата зала често идват момчета занимаващи се с бойни спортове. Не е точно мма, но пак упражняват борба и долу и горе. Разрешени са всякакви кикове, удари с лакти, колена и ключове. Понеже нямат и точно определена дисциплина нивото е далеч от професионално, за това и доста момчета не се притесняват да тренират с щанги, с цел да изградят що годе добра физика. Всеки иска да се развива в много посоки. И те не правят изключение. Проблема е в това, че не мога да ги опътя качествено, тъй като нямам наблюдения върху типа им на тренировки, а и те са подвластни на доста митове и легенди. Въртят ми се някакви смътни мисли в главата, но ще е добре ако може някой по-компетентен да се изкаже. Въпросите ми са от типа.. кои мускулни групи помагат в двубоите, примерно за по-силен кик, по силно круше, повече ..Като цяло на кои упражнения да наблягат и защо? Колко тренировки в седмицата са удачни за покачване на качествена маса, ако 3-4 дни се занимават с БИ?
Въобще какво е нужно за изграждането на една добра, мускулеста физика, притежаваща всички.. или поне повечето плюсове от двете страни ? Знам, че комбинации от типа са доста трудни.. но не са непостижими !
Това е една много добра тема!
Истината е, че съчетанието и на двете .. довежда до най-добрия резултат. Няма "професионален" боен спорт. който да не включва тренировка с тежести ( освен манекенските - имаше един дядка, който биеше хората от разстояние :lol: :lol: :lol: :lol: )Много важно е разделението на тренировките и възстановяването. За мускулни групи, който участват при ударите и "кои са най-важните" - няма важни... няма и второстепенни - тялото е едно цяло. Силата на удара се определя от способноста на тялото да използва абсолютно всеки мускул в даден момент, като предава кинетичната енергия от едно място на друго- казано по-просто: концентрира се много енергия в малка площ 8) Като цяло тренировката трябва да е тежка, да не се набляга толкова на прецизноста на изпълнение ... колкото на експлозивноста ( тук идва другата тема "екслозивни тренировки"). 2-3 тренирвки в седмицата са напълно достатъчни за тренировки с тежести. Според мен най-добрите упражнения са тези... включващи най-много мускулни групи. А за развиването на техниката и дишането си има дребни, но много специфични неща. Комбинацията не е трудна - тя е необходима. За изграждането на една добра физика е нужно просто да приемаш повече отколкото изразходваш и да се възстановяваш , като храненията се нагласят според дните и ситуацията 8)
I'll **** you till you love me

boko_batkata
Новак
Мнения: 8
Регистриран: 06.08.2011, 02:38

Re: Тренировки с тежести и бойни изкуства

Мнение от boko_batkata »

като цяло мога да обобщя- тежко, базови упражнения, също упражненията със собствено тегло не са за подценяване

Потребителски аватар
born2rulez
Новак
Мнения: 5
Регистриран: 03.03.2012, 12:21
Ник в CS: Legion
Местоположение: Поморие
Контакти:

Re: Тренировки с тежести и бойни изкуства

Мнение от born2rulez »

Абе да ти кажа имаш ли достатъчно време и двете може да се комбинират :D Зависи ти какво искаш и какво може да постигнеш , другото е лесно .
I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger !

Отговори