помощ :)

Диети, тренировки, добавки, медикаменти и др.
Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

помощ :)

Мнение от milanista »

Имам няколко въпроса и не знам точно с кой да започна. Тренирам от началото на годината. Хванах се сериозно -понеделник сряда петък. В началото тренирах по кръгова програма, защото прочетох, че новаците така започват. След две седмици обаче смених на http://www.bb-team.org/workout/1290_osh ... a-v-zalata, защото много бързо и свикнах на кръговата и въпреки опитите ми за увеличаване на тежестите, нямаше мускулна треска, нямаше сериозна умора. Вече почти три месеца тренирам по тази програма и се чувствах доста добре. Започнах от 73 кг, сега съм 78(185см)А от последните три седмици - нито килограм повече или по-малко. Четах, че в един момент отганизма свиква на дадена програма и развитието едва ли не спира. Изпих една кофа 6кг. протеин и комбинирам с креатин монохидрат. Сега протеините свършиха и се чудя нещо аминокиселини ли да си купя..не знам..но със сигурност трябва да променя нещо..дали да дам 26 лева за персонална програма от фитнес 1 http://fitness1.bg/train-hard/. Ще съм благодарен за съвети :) Като видях колегата Релакс колко навътре в нещата е просто веднага пуснах тази тема :) Надявам се да не обидя някой друг де. Ще съм благодарен на всеки, който има идея как да постъпя :)

Потребителски аватар
Игнатов
Редовен
Мнения: 71
Регистриран: 08.04.2012, 19:11
Мишка: A4Tech
Ник в CS: Ignatov
Местоположение: Плевен

Re: помощ :)

Мнение от Игнатов »

Винаги ще искаш още и още,в даден момент,ще минеш и на "по-твърдо",защото и добавките ще спрат да действат,моя съвет е ,зарежи тия хапчета,фитнеса е най-неблагодарния спорт,ще решиш 1 ден да спреш,и ще станеш като покривало за басейн,най-добре си тренирай чисто,яж си,пий си водичката и не се занимавай с тия химии.
Изображение

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: помощ :)

Мнение от milanista »

Игнатов написа:Винаги ще искаш още и още,в даден момент,ще минеш и на "по-твърдо",защото и добавките ще спрат да действат,моя съвет е ,зарежи тия хапчета,фитнеса е най-неблагодарния спорт,ще решиш 1 ден да спреш,и ще станеш като покривало за басейн,най-добре си тренирай чисто,яж си,пий си водичката и не се занимавай с тия химии.
да, не искам този ефект :) по-скоро идеята ми е в промяна на тренировъчната програма. А от обикновени протеинки и креатинче на "по-хард" няма да мина със сигурност. Целта ми не е да стана Хълк, а и преди всичко гледам здравето! :)

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: помощ :)

Мнение от r3l4x4 »

Игнатов написа:Винаги ще искаш още и още,в даден момент,ще минеш и на "по-твърдо",защото и добавките ще спрат да действат,моя съвет е ,зарежи тия хапчета,фитнеса е най-неблагодарния спорт,ще решиш 1 ден да спреш,и ще станеш като покривало за басейн,най-добре си тренирай чисто,яж си,пий си водичката и не се занимавай с тия химии.
1. За какви "хапчета става дума" и къде в мнението му видя за нещо "по-твърдо"
2. Когато човек спре да се занимава с този спорт(дори с размерите на профи)- тялото след това се връща към нормалния си вид
3. Момчето говори за хранителни добавки и е много смешно когато някой ги сравнява с химия... и какво значи понятието химия?


Сега нещо съществено...

В началото, когато човек започне да тренира (колкото и да е кофти храненето .. колкото и да е кофти тренировката) тялото прогресира, но това е до една степен. Това е факт и се вижда и при теб. Трябва да промениш хранителния си режим и тренировките. Креатин можеш да взимаш 30 дни и да почиваш 30 дни (5-10 гр на ден). Аминокиселините за някои хора са химия а за други основен градивен елемент на белтъчините в човешкото тяло ( при всички случаи ще ас +)Общо взето от добавките препоръчвам - млечен протеин или яйчен, аминокиселини и креатин монохидрат.Количествата които са ти нужни ще ги видим когато имаме изграден режим на хранене 8) За 26 лева можеш да купиш нещо полезно- например букет за мама. Мускулната треска според това колко е силна е и + и -( може да е знак за тотално претрениране... най-важно е как се чувстваш ти). Тренировъчния план е хубаво да се сменя на всеки 6-8 седмици. Ако се интересуваш може утре да дам някои друг съвет за храненето и тренировките ти. Кръговата тренировка е свързана с големи натоварвания и увеличава тотално кортизола... с такава тренировка много трудно се изгражда мускулна маса(не говоря за тяло тип -манекенче). Аз от много години наблягам на такъв тип тренировки(високоинтензивни с глеми тежести и голяма продължителност), но при мен тялото ми никога не е било приоритет 8)
I'll **** you till you love me

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: помощ :)

Мнение от milanista »

r3l4x4 написа:Ако се интересуваш може утре да дам някои друг съвет за храненето и тренировките ти.
Ще съм благодарен!
А иначе в началото тренирах по кръгова тренировка, но за начинаещи, която е за загрявка на самото тяло за предстоящите евентуално тежки тренировки(така пише) http://www.bb-team.org/workout/4011_3-m ... chinaeshti

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: помощ :)

Мнение от milanista »

забравих да кажа, че целта ми е 90-95 кг. тегло :) демек още 15-ина да кача :)

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: помощ :)

Мнение от milanista »

Сутрин ставам към 9, хапвам нещо сладко (вафла примерно) и един банан и в 10 съм в залата. Около 30-40 минути след тренировка се наяждам обилно. Трябва ли да променя нещо? Какво да ям и кога?

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: помощ :)

Мнение от r3l4x4 »

Отговор ще получиш вечерта 8)
I'll **** you till you love me

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: помощ :)

Мнение от r3l4x4 »

milanista написа:Сутрин ставам към 9, хапвам нещо сладко (вафла примерно) и един банан и в 10 съм в залата. Около 30-40 минути след тренировка се наяждам обилно. Трябва ли да променя нещо? Какво да ям и кога?
Храненето не изглежда добре :shifty:

Белтъчините ги фиксирай на 2.2-2.3 гр на кг, това са ти 171-179 гр дневно белтъчини. Колкото по-високи държиш въглехидратите-толкова по-ниски дръж мазнините.
За да си набавиш белтъчините яж всякакви видове месо и яйца. За набавянето на въглехидрати- хляб, макарони и спагети, ориз, овес, картофи и в дадени моменти може нещо сладко 8) Мазнините ги има отчасти в храните осигуряващи белтъчини и въглехидрати- за това ще видим само къде какво може да се добави.

Примерна закуска- 5 яйца(цели) + 100 грама овес (може да си направиш макарони) + малко мляко (може да добавиш и десерт)
60-90 мин след това може да тренираш
15 мин след тренировка - 4-5 белтъка + шоколадче (може и плодове)
60 мин след това 150 грама месо + 400-500 грама картофи ( в сурово състояние ги тегли) може и хляб
3 часа след това 150 грама месо + 400-500 грама картофи ( в сурово състояние ги тегли) може и хляб
3 часа след това 150 грама месо + 150-200 грама ориз( сурово)
3 часа след това 150 грама месо + 100-150 грама ориз + салата

В дните - когато не тренираш взимай 3-5 грама креатин монохидрат ( сутрин примерно с мед или захар)
В дните - когато правиш малки мускулни групи - 7-9 грама креатин монохидрат ( преди и след тренировка- разделен по равно)
В дните - когато правиш големите мускулни групи до 10 грама креатин монохидрат ( преди и след тренировка примерно по 5 грама)
30 дни го взимаш - 30 дни почиваш( без зареждания)

Преди лягане можеш да вкараш някакъв казеин
I'll **** you till you love me

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: помощ :)

Мнение от milanista »

Много благодаря!!! Ще опитам да ги спазвам напълно този режим и ще пиша пак по тая тема след месец да кажа резултата. Само креатина няма да го взимам, че го пих месец и половина вече...не знаех, че трябва да се почива :) Благодаря отново...
пп: с риск да стана малко нахален - някой ден ако ти се занимава може да ми коригираш малко тренировъчната програма :))))

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: помощ :)

Мнение от r3l4x4 »

Примерна тренировка
ден 1 - гръб, трапец и задна част на раменете
ден 2 - гърди, предно и странично рамо
ден 3 - почивка
ден 4 - крака
ден 5 - ръце и корем
ден 6 - почивка
ден 7 - почивка

общо серии:
за гръб са достатъчни около 12 серии
за гърди около 9-10
за раменете общо -10-тина
за бицепс - 6-7
за трицепс - 8
за краката като цяло - 18-20

Повторенията гледай да са между 5 и 10... последните 2-3 повторения винаги да са с помощ ( тоест слагай повечко килограми)

Почивките между сериите гледай да са около 2 мин

Упражнения
за гръб - 1-2 серии хиперeкстензии ,мъртва тяга - 4 серии, гребане с надхват -2 серии, гребане с подхват-2 серии и набиранки 4 серии
за задна част на раменете - по избор упражнение- 3 серии
за трапец - по избор- 3 серии

за гърди - хоризонтален лег-3 серии, лег за горната част на гърдите - 3 серии и 3 серии кофички( с тежест)
за раменете - раменни преси( с щанга) - 4 серии и разтваряне с дъмбели в страни 3 серии

за краката - клек - 4 серии, бедрено разгъване - 3 серии, бедрено сгъване 3 серии, 3 серии напъди, за прасец 2 упражнения по 3 серии - по избор

за бицепс - 2 серии бицепсово сгъване с щанга, 2 серии- скотово и 2 серии бицепсово сгъване с дъмбели ( може да е чуков хват)
за трицепса - 3 серии - лег с хват ан ширината на раменете, 3 серии - френско и 2 серии трицепсово разгъване на горен скрипец
за корема - упражненяи по избор - общо 10 серии 3-4 упражнения 8)
I'll **** you till you love me

Потребителски аватар
gArNe7
Редовен
Мнения: 70
Регистриран: 16.02.2012, 11:31
Мишка: 2
Ник в CS: gArNe7

Re: помощ :)

Мнение от gArNe7 »

На това викам голяма пограма :whistle:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: помощ :)

Мнение от milanista »

r3l4x4, едно голямо БЛАГОДАРЯ!!! От утре почвам хранителния режим, а от понеделник и тренировъчния (че тази седмица съм я започнал по друг начин и утре ще я довърша) и с течение на времето ще пиша за резултати (дано да има доста положителни такива). Още веднъж Благодаря!!! :)

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: помощ :)

Мнение от milanista »

r3l4x4, от днес започнах да ям по режима, който ми написа (до колкото успявам да го спазвам де), ама се оказа, че тия овесени ядки са много гадни :))))) може ли с млякото и няколко лъжици захар да слагам?

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: помощ :)

Мнение от r3l4x4 »

Може.. може и мед да слагаш както и стафиди 8) А може и да си правиш от моя десерт - ето го тук :dance:
http://www.psycho-cs.com/forum/viewtopi ... 4&start=15
I'll **** you till you love me

Отговори