Вода (топла и студена)

Диети, тренировки, добавки, медикаменти и др.
foreignn
Редовен
Мнения: 81
Регистриран: 21.04.2012, 23:43
Ник в CS: Cr4

Вода (топла и студена)

Мнение от foreignn »

Заглавието си казва всичко.Та въпроса ми е : Коя вода помага повече на отслабването ?

Потребителски аватар
MARIQNKO
Ex-CS Admin
Мнения: 171
Регистриран: 18.04.2012, 11:44
Мишка: X7 Gaming
Ник в CS: MAR1QNKO

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от MARIQNKO »

Яко трябва да се пие вода тя чисти най-много и най-добре, а топла или студена, мисля че няма голямо значение.
Изображение


Тренирай!
Никой няма да се влюби в характера ти от пръв поглед.

dakelaaaaa
Пристрастен
Мнения: 104
Регистриран: 14.12.2011, 01:53
Мишка: Logitech
Ник в CS: DAKELA_XAPE
Местоположение: Гърция

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от dakelaaaaa »

Аз предпочитам студена бира :lol:
Чукането сближава....Наздраве

Потребителски аватар
aXNJI
CS Admin, Jr.
Мнения: 692
Регистриран: 25.08.2011, 12:11
Ник в CS: aXNJI

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от aXNJI »

И аз съм го чувал тоя мит за топлата вода, но не знам колко е истински, иначе един път попаднах на доста интересна програма.

Отслабване с вода, но с режим, преди всеки вид ядене /мазнини, въглехидрати, протейни и т.н./ се пие определено количество вода, 30-40 мин преди яденето. Не помня точните дозировки. Идеята е че водата ускорява метаболизма с повече от 30% и така отслабваш защото преработваш по-бързо храната /или нещо подобно/.
ИзображениеИзображение
The only verdict is vengeance A vendetta held as a votive not in vain
for the value and veracity of such shall one day vindicate the vigilant and the virtuous

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от Bat Stoqn »

aXNJI написа:И аз съм го чувал тоя мит за топлата вода, но не знам колко е истински, иначе един път попаднах на доста интересна програма.

Отслабване с вода, но с режим, преди всеки вид ядене /мазнини, въглехидрати, протейни и т.н./ се пие определено количество вода, 30-40 мин преди яденето. Не помня точните дозировки. Идеята е че водата ускорява метаболизма с повече от 30% и така отслабваш защото преработваш по-бързо храната /или нещо подобно/.
Ако преди ядене изпиеш една чаша хладка вода,ще приемеш наполовина по малко храна :wink:

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от milanista »

tqnata78 написа:
aXNJI написа:И аз съм го чувал тоя мит за топлата вода, но не знам колко е истински, иначе един път попаднах на доста интересна програма.

Отслабване с вода, но с режим, преди всеки вид ядене /мазнини, въглехидрати, протейни и т.н./ се пие определено количество вода, 30-40 мин преди яденето. Не помня точните дозировки. Идеята е че водата ускорява метаболизма с повече от 30% и така отслабваш защото преработваш по-бързо храната /или нещо подобно/.
Ако преди ядене изпиеш една чаша хладка вода,ще приемеш наполовина по малко храна :wink:
и аз съм виждал много диети и то на специалисти, които са с по една-две чаши вода преди всяко ядене...и то е логично - напълни си корема с вода пък да видим колко ще изядеш :lol:

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от r3l4x4 »

оп сега видях темата - утре ще драсна нещо :roll:
I'll **** you till you love me

Потребителски аватар
Cartman
Ex-CS Admin
Мнения: 131
Регистриран: 25.01.2012, 20:31

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от Cartman »

Стига сте се занимавали с глупости - топла или студена, преди ,след или по време на ядене.Пий каквато вода искаш,когато си искаш.Важното е да пиеш само вода и чайове.

Ето това ще ти помогне:
1.Тренирай мин 3 седмично в залата и прави задължително Мъртва,Клек и Лежанка
2.Прави Спринтове на стадиона
3.Не пий газирано,не яж маргарин,откажи се от всичките сладки боклуци и Junk Food.

Това ако го правиш,няма да имаш проблем с теглото до края на живота си.
:violin:
Изображение

Потребителски аватар
milanista
Ex-CS Admin
Мнения: 208
Регистриран: 13.04.2012, 22:02
Ник в CS: Milanista

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от milanista »

Cartman написа: прави задължително Мъртва,Клек и Лежанка
не съм много сигурен, че с това се отслабва...

а и идеята на тази тема е водата

Потребителски аватар
Cartman
Ex-CS Admin
Мнения: 131
Регистриран: 25.01.2012, 20:31

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от Cartman »

milanista написа:
Cartman написа: прави задължително Мъртва,Клек и Лежанка
не съм много сигурен, че с това се отслабва...

а и идеята на тази тема е водата
Повярвай ми става. Тежки,изискващи много енергия упражнения . Основното за водата,което трябва да се знае е , че трябва да се пие само вода и нищо друго :banana-jumprope:
Изображение

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Вода (топла и студена)

Мнение от r3l4x4 »

За водата - няма да коментирам мненията на другите... ще отговоря само на заглавието на темата и то единствено от научна гледна точка(с малко закъснение, защото бях забравил, че има такава тема)

1) Знаете ли какво представлява калорията ? Това е количеството топлина, която е нужна за повишаването на температурата на дадено количество вода- било то 1 литър или 1 мл с 1 градус.
2) Предполагам всеки от вас е запознат с това- каква е нормалната температура на човешкото тяло 8) По време на физическо натоварване температурата на тялото се повишава до около 37 градуса +-0,2-3 градуса.
3) Представете си следната картинка: Изпиваме 1 чаша вода с температура около 10 градуса или една чаша вода със стайна температура( да речем 26 градуса). В кой случай тялото ще изхаби повече калории? Студената вода се абсорбира от тялото много по-лесно и охлажда самото тяло по-добре. За да повиши температурата на изпитата вода в стомаха в случая(10 градуса) тялото се нуждае от около 12 мин.


Това е възможно най-простия анализ :shifty: Мога да драсна и още доста по темата,но за съжаление заглавието не ми казва достатъчно и го разбирам по два начина.... единия го обясних горе а сега идва ред на втория( за пиене или за миене :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ) 8)


Може да става дума за плуване или различни видове водни спортове.
1) Искам да кажа, че плуването е възможно най-лошия вариант за изгаряне на мазнини, защото от разликата между температурите на човешкото тяло и водата идват доста аномалии. Например това, че тялото се опитва да навакса температурата на околната среда и в случая често стига до катаболизъм.
2) Кога тялото изгаря повече калории- когато е заобиколено от средна температура 20 градуса или 30 градуса? Кога тялото ще използва повече енергия? Естествено в студената вода- факт е, че се изгарят средно около 35 % повече калории в студена вода :dance: отколкото в топла :roll: Като изгарянето в случая е пряко свързано с метаболизма и % мазнини в тялото. В студената вода тялото ще направи всичко, за да съхрани така важните мазнини в тази среда- по този начин ще се предпази - приспособява се към всякакви ситуации дори да не го забелязвате е така( няма да повярвате в какви ситуации се приспособява и какво може) Тоест това което ще изгаряте какво ще е ? 8) 8) 8) 8)

Мисля, че изчерпах темата 8)
I'll **** you till you love me

Отговори