Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Диети, тренировки, добавки, медикаменти и др.
Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от r3l4x4 »

alex.mitev написа:В залата която тренирам ( Радо Gym, известна е) самия Радо тренира така, както и много хора, които той тренира. При няколко от тях забелязвам точно изоставащи гърди и гръб на фона на ръцете. Изглежда наистина практиката не е подходяща за постоянно.
на другия полюс, скоро видях един приятел, ккойто е почнал на скоро да тренира така иакзва, че има добри резултати - той за сведение тренира от 7 години сериозно и не е взимал никаква химия и въупреки това е сложил доста "месо" по себе си, без мн мазнини.

Склонен съм да пробвам метода във втория месец от стероидните паузи. 40 дни терапия с конвенционален сплит и след ова за стрес 1 месец антагонистична тренировка.

Иначе от 9 дена съм на пропионат, стромба, провирон, б6, ЛДН, цитомел 25мкг дневно. храня се с 850 грама месо, 10 белтъка, доза протеин, 80 грама стафиди, 450 грама ориз, 100 грама овесени ядки, 200 мл мляко, 3 жълтъка дневно, 30 грама екстра въргин зехтин. Тренирам тежко в диапазона 6-8 повторения , като само на краката вдигам до 10-15, а при гърба до 10-12. Кардио правя само след тренировка по 15 мин.
Качил съм 1.5, но страното е че чистя, дори при това ядене. За сега съм доста доволен, дано само изчистването продължи без да пипам въглехидратите.
За сега не усещам стероидна умора, впреки, че нямах дълга почивка от последния цикъл. Влияя се дори от ниски дози пропионат (100 мг през ден) - за протокола преди това бях на 750 мг тест седмично. За сега ще държа пропа там където е , ако спра да вдигам ще добавя още 50 мг.
Айде със здраве, че и на мен времето ми е оскъдно тези дни.
Тренировката е подходяща 5-8 седмици след терапията. Въглехидратите ти по принцип са в рамките на 4-5 грама на килограм- някои хора с това качват. Но това изцяло е в зависимост от подкожните мазнини и много други фактори. И да ще се наложи да пипнеш въглехидратите при всички случаи. Килограмите ти няма да стоят вечно едни и същи, също така ще е нужен стрес(знаеш, че ще е до едно ниво - тогава ще ти трябва изобретателност и знания!) увеличи килограмите при гърба-щом правиш 10-12 значи тренираш леко. Молекулярното тегло на пропионата е доста по-голямо от това на енантата или ципионата.... тоест по-силен е( при суспензията е 100%) И продължавай да държиш мазнините ниски 8)
I'll **** you till you love me

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от alex.mitev »

Най лошото е да не знаеш точно какво искаш. исках отначало да качвам маса, ако върнеш назад постовете ще видиш че ти ми поръчваш това количество въглеходрат. Гледайки реално на себе си няма смисъл да чистя - нямам масата. Това, което мисля да направя е след третата седмица да редуцирам около сто грама въглехидрат-по двайсет грама от всяко ядене. след 10 дена да сваля още 50 грама въглехидрати и така до края.
друг вариянт е да не свалям вторите 50 грама, а да свалям въглехидратите на 200 грама за два последователни дни, на всеки 10 дена от втоеите три седмици. след това органкзма се шокира и може да покачи известно количество мускул:) можеш да кажеш ти как би го направил?

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от r3l4x4 »

alex.mitev написа:Най лошото е да не знаеш точно какво искаш. исках отначало да качвам маса, ако върнеш назад постовете ще видиш че ти ми поръчваш това количество въглеходрат. Гледайки реално на себе си няма смисъл да чистя - нямам масата. Това, което мисля да направя е след третата седмица да редуцирам около сто грама въглехидрат-по двайсет грама от всяко ядене. след 10 дена да сваля още 50 грама въглехидрати и така до края.
друг вариянт е да не свалям вторите 50 грама, а да свалям въглехидратите на 200 грама за два последователни дни, на всеки 10 дена от втоеите три седмици. след това органкзма се шокира и може да покачи известно количество мускул:) можеш да кажеш ти как би го направил?
Само да уточна - ти написа храненето ще е следното - аз казах какво трябва да се промени. Сега в случая няма проблем да остане така , но мазнините трябва да стоят възможно най-ниски. така както си решил на всеки свален грам въглехидрат трябва да увеличаваш мазнините с 0.45. И тогава дали ще чистиш или не ще зависи изцяло от калориите, които приемаш. Сега в случая е нормално когато качваш качествена маса да пада % мазнини в тялото... ако намалиш мазнините още ще бъде още по-качествена. По този начин на заместване на въглехидрати с мазнини организма със сигурност би се шокирал, но когато мазнините са високи вкарай калориен дефицит около 5-10 %. Аз лично бих го направил така по този начин, но + ВВД ден и + НВД ден и дори ден на минимум въглехидрати според тренировките. Получава се диета наподобяваща въглехидратна ротация, но тук обединяваме всичките и аспекти. В крайна сметка теб най-вече те интересува калориите ти за 1 седмица. Колкото по- малко количество изгаряш и колкото по-малко килограми сваляш толкова по-качествено ще качваш докато премахваш излишни мазнини. Това е вид трансформация и не може да се получи при дефицит над 5 %.Шок може да предизвикаш по всякакъв начин ... най- големия проблем при теб е еднообразието от храна а имаш много голяма свобода за растеж(но не засягаме темата, защото се съобразяваме с начина на живот и целта е да изкараш най-доброто от това с което разполагаш). От това, което чета разбирам, че за сега се справяш доста добре- за това съвета ми е просто да прецениш наистина какво искаш ти. И тогава да мислим какво ще правиш.
I'll **** you till you love me

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от alex.mitev »

Да, покачвайки чиста маса естествено ще се намали процента подкожни мазнинин (чисто като съотношение), така че усилията ще се насочат към покачване на чиста маса. Ако пресата се поизчисти още като страничен ефект, добре дошло:)

за гърба и тежките тренировки се разбрахме.

Ще оставя въглехидратите на 400 грама кафяв ориз, 120 грама овесени ядки + в тренировъчен ден 70-80 грама стафиди след тренировка. Мазнините ще ги сваля като в последното хранене не приемам две супени лъ7жици зехтин, а една. Също ще орежа един жълтък и ще приемам само 2 - един на закуска и един преди тренировка. На всеки 10 ти ден ще свалям вългехидратите двойно, а ще увеличавам мазнините с 50 грама (500 гр маслини). Месото остава на 850 грама дневно, а яйцата на 10 белтъка (не мога да приемам повече с тези въглехидрати) Мисля, така да държа до края на цикъла. Пропионата ще го направя 400 мг седмично ( от който чистия тест е около 300, другото е естерното съединение).

така харесва ли ти

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от r3l4x4 »

alex.mitev написа:Да, покачвайки чиста маса естествено ще се намали процента подкожни мазнинин (чисто като съотношение), така че усилията ще се насочат към покачване на чиста маса. Ако пресата се поизчисти още като страничен ефект, добре дошло:)

за гърба и тежките тренировки се разбрахме.

Ще оставя въглехидратите на 400 грама кафяв ориз, 120 грама овесени ядки + в тренировъчен ден 70-80 грама стафиди след тренировка. Мазнините ще ги сваля като в последното хранене не приемам две супени лъ7жици зехтин, а една. Също ще орежа един жълтък и ще приемам само 2 - един на закуска и един преди тренировка. На всеки 10 ти ден ще свалям вългехидратите двойно, а ще увеличавам мазнините с 50 грама (500 гр маслини). Месото остава на 850 грама дневно, а яйцата на 10 белтъка (не мога да приемам повече с тези въглехидрати) Мисля, така да държа до края на цикъла. Пропионата ще го направя 400 мг седмично ( от който чистия тест е около 300, другото е естерното съединение).

така харесва ли ти
Увеличавай количеството белтъчини и въглехидрати с 1,5-3 % седмично. В деня, в който въглехидрата го намаляш така увеличи белтъчнините с 20 %.
Чистия тестостерон е с молекулярно тегло 288,4мг тоест при това тегло има 100 мг тестостерон. При пропионата съдържанието е 83-84 % чист тест и е с 11-12% по висок процент от това на енантата. Тоест да речем на 400 мг са около 334-5. От там идват и съществени разлики в молекулярното им тегло а разликата в химическия им състав е в 7-те карбона, които съдържа енантата( ципионата има 8 8) а пропионата има 3 :shifty: + естествено различната киселина била тя пропионик,ципионик или енантоична киселина :roll:
I'll **** you till you love me

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от alex.mitev »

Можеш ли да ми препоръчах някакво четиво на тема стероиди? Прочетох тези дни Anabolics 2009 = мн добре и на достпен език е обяснено всичко, но все пак има някой неща различаващи се в основа с схващанията в БГ.

Пример е, че комбинации с Дека и винстрол или метан са напълно приемливи (без тест) както и , че описват деката като mild drug, а тук говорим само как ще ни направи импотентни, но ако се взима с високо андрогенни агенти като метана, би трявало да нямаа проблем.

Другото е , че се говори за ипозлване на Тренболоне с нпаккъ орал - пак без тест.....

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от r3l4x4 »

alex.mitev написа:Можеш ли да ми препоръчах някакво четиво на тема стероиди? Прочетох тези дни Anabolics 2009 = мн добре и на достпен език е обяснено всичко, но все пак има някой неща различаващи се в основа с схващанията в БГ.

Пример е, че комбинации с Дека и винстрол или метан са напълно приемливи (без тест) както и , че описват деката като mild drug, а тук говорим само как ще ни направи импотентни, но ако се взима с високо андрогенни агенти като метана, би трявало да нямаа проблем.

Другото е , че се говори за ипозлване на Тренболоне с нпаккъ орал - пак без тест.....
За четиво- имам архив от 1731 мб текстови формати- предимно мои статии и развити теми, но за съжаление не мога да ги разпространя свободно, защото от една страна половината е лично творчество ... а от друга си изкарвам хляба 8) В Анаболикс 2009 има наистина много спорни неща, но тях да ги оставим на страна... и да обърнем внимание на на използването на високо андрогенни агенти използвани с група нандролони- приемливо е, но няма да говоря от научна гледна точка- ще дам човешки пример. Имаме индивид с име "Х". Той произвежда количество тестостерон "Y"(седмично). Индивид "Х" използва определено количество от медикамент "Z", което подтиска собственото производство на тестостерон и не приема външно тестостерон. Няма стероид, който да не подтиска hpta за това - когато подтискате собственото производство поне вкарвайте външно тестостерон. Въпрос: Какви са страничните ефекти от "low test levels" Използвани с високо андрогенни стероиди може да няма проблем(видимо или моментно),но бъдете сигурно, че ще окаже някакво влияние някога. И другото, което е- след всеки един цикъл тялото възвръща все по- малко количество тест. Не е случайна практиката в чужбина- тестостеронови терапии на хора над 40г. Примерно според диагнозата взимат около 100мг тестостерон седмично- цял живот :wink: За това индивид "Х" е желателно да слуша индивид "Р" и да има в предвид, че цикъл без тестостерон е като протеинов микс без протеин(просто израз). Факт е, че може да се правят стероидни цикли с тестостерон дълги години преди да се скочи на друг тип медикаменти- теста си е най-безвредния стероид.
I'll **** you till you love me

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от alex.mitev »

Съгласен съм с теб, въпреки, че мнения се чуват отвсчкъде:)

Какво мислиш тогава за поддържаща доза по време на цикли със дека, тренболоне, болденон , от сорта на 250 мг бавен тест веднъж седмично?

Знаем, че всеки тестостерон е склоннен МАЛКО или МНОГО да задържца вода - дори да е минимално пак го има. Много хора спират предсъзтезателно.
Та идеята на млките седмични количества тест е фокуса да падне върху качествата на друг препарат, докато тестостерона само подпомага картината:.

Другiя ми впрос е за PCT, koeto препоръчва William Llewellyn -
1-16 ден прегнил през ден по 2500 UI
1-20 Кломифен по 100 мг дневно
1-45 Тамоксифен 10 мг дневно

Казват , че е единствената терапия научно доказана в лабораторна среда?

А за книгите , разбира се , че ще си пазиш архива:) просто питах за широкодостъпно четиво, което намираш за добро и достоверно най-важното?

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от r3l4x4 »

alex.mitev написа:Съгласен съм с теб, въпреки, че мнения се чуват отвсчкъде:)

Какво мислиш тогава за поддържаща доза по време на цикли със дека, тренболоне, болденон , от сорта на 250 мг бавен тест веднъж седмично?

Знаем, че всеки тестостерон е склоннен МАЛКО или МНОГО да задържца вода - дори да е минимално пак го има. Много хора спират предсъзтезателно.
Та идеята на млките седмични количества тест е фокуса да падне върху качествата на друг препарат, докато тестостерона само подпомага картината:.

Другiя ми впрос е за PCT, koeto препоръчва William Llewellyn -
1-16 ден прегнил през ден по 2500 UI
1-20 Кломифен по 100 мг дневно
1-45 Тамоксифен 10 мг дневно

Казват , че е единствената терапия научно доказана в лабораторна среда?

А за книгите , разбира се , че ще си пазиш архива:) просто питах за широкодостъпно четиво, което намираш за добро и достоверно най-важното?
Поддържащата доза е ок 250 мг, но при някои стероиди теста трябва да е в по-големи дози от тях самите. Задръжката на вода може да е минимална и на 5 грама тест седмично- една дума - инхибитори. Така идеята се губи за фокуса на другите препарати - пак си го има но + този на теста.
за 16 дни през ден по 2500 iu hcg - това прави 20000iu hcg за този период от време - ок но в зависимост от цикъла(според някой друг), но според мен прегнил се използва по време на цикъл не след. Клостилбегит се взима с начално зареждане - примерно 1 ден 200 мг и 19 дни по 100. Тамоксифена също иска начален тласък и все пак си мисля, че риска от гинекомастия с такава терапия е доста голям. Прегнила ароматизира много лесно кломифена е слабичък а дози тамоксифен в рамките на 10 мг може да не спрът пожара 8)
I'll **** you till you love me

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от alex.mitev »

ИСкам да питам нещо относно Т3 - вече съм 25 дена на по 25 мкг дневно. За да засиля още изгарянето на мазнините удачно ли е да вдигна дозата до края на 50 мкг и ако да как да го спирам после - постепенно ли ?

Четох някой материли, някой казват че 6 седмици прием не е толлкова много, други го позлват по 12 седмици преди състезание, трети казват че тавана трябва да е 14 дена?

Кажи как да станат нещата

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от r3l4x4 »

alex.mitev написа:ИСкам да питам нещо относно Т3 - вече съм 25 дена на по 25 мкг дневно. За да засиля още изгарянето на мазнините удачно ли е да вдигна дозата до края на 50 мкг и ако да как да го спирам после - постепенно ли ?

Четох някой материли, някой казват че 6 седмици прием не е толлкова много, други го позлват по 12 седмици преди състезание, трети казват че тавана трябва да е 14 дена?

Кажи как да станат нещата
Няма да има проблем за 10-тина дни да увеличиш дозата на 50 мкг дневно. Но ще трябва да увеличиш въглехидратите и белтъчините с 3-4 % и да намалиш мазнините с 1-2%. Спирането и започването на Цитомела е специфично. ще кажа как да го направиш ти...
1-25 25 мкг - до сега е било така
26-27 37,5 мкг
28-40 50 мкг
41-42 37,5 мкг
43-46 25 мкг
46- 50 12,5 мкг

Дозите се покачват постепенно и се свалят постепенно и по-плавно. Колкото по- продължителен е приема .. толкова по-трудно е възстановяването( но риска е по-малък от този със стероидите). Да 6-10 седмици си е нормален прием на Т3 8) Тези.... ползващите го по 14 дни, най-вероятно го правят в комбинация с кленбутерол и го редуват на 2 седмици. Това не значи, че 14 дни е достатъчен прием.... други пък взимат клен и т3 заедно 8)
I'll **** you till you love me

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от alex.mitev »

Мерси за бързия отговор.

Да продължавам да приемам дозата еднократно, сутрин на гладно?

Мазнините в момента са ми само един жълтък сутрин и една лъжица зехтин вечер (15 гр).

Въглехидратите в момента са около 380 грама ориз, 100 грама овес, а когато тренирам 70 грама стафиди.

Ще ориза с 20 грама.
Ще включа един протеинов шейк и преди тренинг. Месото остава 850 грама

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от r3l4x4 »

alex.mitev написа:Мерси за бързия отговор.

Да продължавам да приемам дозата еднократно, сутрин на гладно?

Мазнините в момента са ми само един жълтък сутрин и една лъжица зехтин вечер (15 гр).

Въглехидратите в момента са около 380 грама ориз, 100 грама овес, а когато тренирам 70 грама стафиди.

Ще ориза с 20 грама.
Ще включа един протеинов шейк и преди тренинг. Месото остава 850 грама
хм значи остави нещата както са сега - само белтъчините увеличи - щом е така 8) Идеално е. Дозата можеш и на 1 път или на 2 пъти- избора е твой... взима се 20-60 мин преди ядене :)
I'll **** you till you love me

alex.mitev
Напредващ
Мнения: 44
Регистриран: 05.06.2012, 21:54

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от alex.mitev »

Привет, увеличих Т3 по схемата , която ти ми даде..... вс е ок.

За да може на края на цикъла да доизчистя мазнини, така че пресата да е дефинирана трябва да почна да нанасям промени. В момента тежа 90 кг.

Сега една седмица съм на : 850 грама месо, 10 белтъка, 1 жълтък, 100 грама овес, 380 грама ориз, в тренировъчен ден 70 грама стафиди. Изглежда нагледно така.
Тренировъчен ден
7 ч. 10 белтъка, 1 жълтък, 100 овес с вода (спрях млпкото)
10 ч 200 гр месо, 90 гр ориз бял ( слагам по малко броколи къум всяка порция)
13 ч 200 гр месо, 90 ориз
16 ч 200 гр месо, 90 ориз
18 ч доза протеин
18;30 трнировка
20 ч 70 грама стафиди + доза протеин
21 ч 200 грама месо 90 гр ориз + супена лъжица зехтин

Почивем ден

7 ч. 10 белтъка, 1 жълтък, 100 овес с вода (спрях млпкото)
10 ч 200 гр месо, 90 гр ориз бял ( слагам по малко броколи къум всяка порция)
13 ч 200 гр месо, 90 ориз
16 ч 200 гр месо, 90 ориз
18;30 доза протеин, 90 грама овесени ядки
21;15 200 грама месо + салата + супена лъжица зехтин

Понеже трнирам в неделя, там нещата са различни - там трнировката е след второто ядене около 12:30 , понеже първото е в 8 вместо в 7. Като в последното яден имам салата като в нетренировъчен ден, но успявам да запазщ същипя прием на храна.
С по кколко да намалявам на ден калории - да сваля да кажем 70 грама ориз ( около 250 калории) за 10 дена и да видя как ще се почувставам.
Това ще стане като в храненето от 10 часа намаля ориза на 45 грама , и в това след тренировка около 21 часа (понеже преди това ще съм приел стафиди) да го намаля с още 30 грама ориза? Да дигам ли мазнините?

Bat Stoqn
CS Admin
Мнения: 729
Регистриран: 07.09.2007, 21:10
Местоположение: Бургас

Re: Къс 4-5 цикъл с бързи препарати

Мнение от Bat Stoqn »

Аз предлагам да слагате по една снимка,през примерно 20 дена :D за да ви виждаме резултатите :hand:

Отговори