ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Правилата и Новини за psycho-cs.com
Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от minute »

Аз Гън-гейма съм го пуснал под конзолен Slackware. Ако мога да помагам с нещо казвай, ама по добро от системата "проба-грешка" няма :-). То Убунтото и Slackware няма и кой знае колко общо де, макар,че и двете се водят Linux дистрибуции :-).
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от 2GOOD »

Покрай Fall и аз довърших едно започнато начинание преди доста време и така накратко какви са промените:

По класика и по ДМ
1. Администраторите вече се зареждат от SQL база данни могат да се видят от менюто Servers и после Списък с Администраторите
2. Обновени са повечето модули, вече и анти сей модула трябва да работи - не съм го тествал - това е модул, който банва автоматично играчи, които казват на say с какъв хак са - това са най-начинаещите хакери - плъгина работеше преди и върши страхотна работа :) ще банва през името PsychoGuard
3. xRedirect-а е оправен и на двата сървъра, така болезнените сини надписи, както и е оправен да редиректва от ДМ към Класика (мерси Злато)
4. освен, че не спах не си спомням какво друго съм оправил - важното е, че всичко работи и ако Fall желае ще ударя едно рамо и другите два сървъра ще станата за 0 време ;)

моля коментирайте дали всичко е наред - понеже сам нямаше как да го тествам

Ако съм забравил да добавя някой админ да ми пише лично, в тоя ред на мисли мина една чистка на админите - много на бързо просто не добавих някои хора, на които никовете им ги нямаше в статс-а

туй то допивам си уискито и си лягам ;)

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от minute »

Веднага "забивам" първия въпрос :-).

Идентификацията в новата система за админи, каква е? По ник или по ИП?

Питам защото ми направи впечатление, че на някой от играчите си написал ИП-тата а на други никовете.
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
zlatoto
Модератор
Мнения: 879
Регистриран: 09.03.2010, 22:03
Пол: Жена
Местоположение: Бургас

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от zlatoto »

Минутке, аз например съм по ник, защото съм на Комнет и ИП-то ми е променливо :( И мога само с моя ник да имам права...
Ако ти си с непроменливо ИП, си добавен с ИП и можеш със всеки ник да имаш права :)

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от minute »

Аз това за статичното и динамичното ИП го знам :-). До сега бях по ИП, но въпроса ми е по скоро защо на някои в списъка с админи е написано ИП-то а на други никовете? И дали това означава, че даден админ е с права по ИП или ник.
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от 2GOOD »

Някои админи ги има добавени по повече от един път... веднъж по ИП и веднъж по ник (за да не може друг да им играе с ника) обаче само едното от тези е видимо в сайта за да няма повторения, сам омоя милост има 4 реда, няма нужда всички да се виждат :wink:

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от minute »

Днес ми направи нещо странно впечатление, не зная дали е само при мен но го прави само когато цъкам в класика. Както съм си умрял и изведнъж се озовавам спектатор ! Прави го доста често и май е свързано пак с времето както когато си АФК, но не показва съобщенията за оставащите секунди. Може и да е свързано с това, защото ако умра на първа кръв и почти сигурно съм спектатор до края на рунда.
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
HeyJIoBuM
Ex-CS Admin
Мнения: 81
Регистриран: 31.05.2008, 23:05
Мишка: Genius
Местоположение: Бургас,България

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от HeyJIoBuM »

И при мен е така, но тва е заблуда - показва ти че си зрител, но като почне рунда те пуска без да си влизал ти :arrow: като те метне не прави нищо и изчакай да видиш :idea: Ако следвам анализиращата логика :arrow: само при админи става това :arrow: нещо свързано с правата е, а по-конкретното предположение ми е, че админския Лалл го прави,
за да си вършиш работата :lol:
The Force will be with me always!!!

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от minute »

За тази причина не се бях сетил :-). Влизам да изследвам положението :-).
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от 2GOOD »

minute написа:Днес ми направи нещо странно впечатление, не зная дали е само при мен но го прави само когато цъкам в класика. Както съм си умрял и изведнъж се озовавам спектатор ! Прави го доста често и май е свързано пак с времето както когато си АФК, но не показва съобщенията за оставащите секунди. Може и да е свързано с това, защото ако умра на първа кръв и почти сигурно съм спектатор до края на рунда.
На ТАБ като дадеш къде те дава - вътре в теам-а или спек, би трябвало да е така: докато си умрял си стоиш във теам-а просто като пишеш пред ника ти излиза СПЕК (а не деад) и това го видаш само ти и админите. Това идва от плъгина който позволява да можеш да спектираш всички играчи без значение от кой отбор са, не админите могат да спектират само играчи от своя отбор.

Вижте как е и пишете

Потребителски аватар
minute
Big Boss
Мнения: 827
Регистриран: 06.09.2010, 19:05
Мишка: MSI g-series
Местоположение: Някъде там в северозапада :-)

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от minute »

На ТАБ-а ме дава спектатор (извън тима съм) а като пиша, да излиза със SPEC.

Но и Неуловимия е прав после си те връща където трябва като почне рунда. Не знам само другите как виждат нещата (не - админите), щото ще бъде интересно какво ли правят тия всеки рунд ту спектатори ту играят :)
"Не падай духом, за да не духаш паднал!"
Изображение

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от 2GOOD »

Не трябва да е така, има бъг..... трябва да видя къде може да е

а това само на теб или на всички админи /!?!?

Потребителски аватар
r3l4x4
Gaming on Steroids
Мнения: 961
Регистриран: 28.10.2010, 20:04
Мишка: nqkakva ot 1 lev, no pi6e PRO na neq
Ник в CS: Gaming on Steroids
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от r3l4x4 »

И при мен 8)
I'll **** you till you love me

Потребителски аватар
HeyJIoBuM
Ex-CS Admin
Мнения: 81
Регистриран: 31.05.2008, 23:05
Мишка: Genius
Местоположение: Бургас,България

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от HeyJIoBuM »

На всички админи е и напрао от едната като има 2-3 админа и като ги метне зрители немога да си правя retry-то :lol: Не ме пуска от другата, щото като са зрители отбора им е окастрен а като вляза от по-малкото почва рунда и сме с 2ма повече :lol: Тварежно е ,разбираш ли, щото ако изчакам да почне рунда и да ги върне, като вляза съм с пищак и ме изнасят :lol:
The Force will be with me always!!!

Потребителски аватар
2GOOD
The Big Boss
Мнения: 1515
Регистриран: 06.09.2007, 00:31
Мишка: Logitech G5
Местоположение: Panet Mars
Аватарът на 2GOOD
Зареждане…

Re: ВАЖНО: UPDATE Сървърите

Мнение от 2GOOD »

Махнах плъгина и пуснах всички да могат да гледат всички, а не само своя отбор...

Отговори